Mapa w Marvel’s Spider-Man 2 będzie znacznie większa. Twórcy postawili na ogromny otwarty świat

Jeśli ktoś uważał, że świat dostępny do eksploracji w pierwszej części Spider-Man’a był ogromny, to z pewnością rozmiary Nowego Jorku w kolejnej odsłonie zaskoczą tę osobę jeszcze mocniej. Twórcy zdecydowali się na rozszerzenie mapy. W kolejnej części gracze będą mogli zwiedzić Queens oraz Brooklyn. Jak opowiadają, dzięki temu dostępny świat będzie aż dwa razy większy od poprzedniego.

"Tym razem dodaliśmy Queens i Brooklyn, więc rozmiar mapy jest około dwa razy większy niż w poprzednich tytułach. Ponieważ te dwa obszary są nieco mniejsze i zamieszkane, myślę, że będą się różnić od Manhattanu. Przygotowaliśmy kilka nieoczekiwanych sytuacji, których wcześniej nie robiliśmy, takich jak bitwa na rzece między dwoma dzielnicami, więc mam nadzieję, że nie będziecie mogli się ich doczekać."

- powiedział reżyser kreatywny gry Bryan Intihar w rozmowie z Famitsu. Informacja jest zdecydowanie ciekawa dla wszystkich fanów tytułu. To jednak nie wszystko, co ostatnio postanowili zdradzić twórcy. Po raz pierwszy ujawniono także datę premiery.

Marvel’s Spider-Man 2, twórcy zdradzają datę premiery! Gra zostanie wydana jeszcze w tym roku

Oprócz ciekawych informacji dotyczących świata dostępnego w grze twórcy zdradzili także niedawno, kiedy odbędzie się premiera. To na co wszyscy czekali, wreszcie zostało ujawnione. Marvel’s Spider-Man 2 zostanie wydane 20 października 2023 roku. Zaprezentowano także edycję kolekcjonerską. Najwierniejsi fani serii będą musieli za nią sporo zapłacić. Cena za jeden egzemplarz wyniesie około 1120 złotych i będzie dostępna do kupienia w przedsprzedaży od 16 czerwca. Edycja zawierać będzie kilka bonusów w grze, ale także skórki dla postaci. Najważniejszym elementem będzie jednak figurka Venoma walczącego z dwoma Miles Moralesem oraz Peterem Parkerem. Niestety edycja nie będzie dostępna w Polsce. Spokojnie można jednak zamówić w przedsprzedaży standardową grę oraz wersję deluxe. Druga opcja również zapewni kilka ciekawych strojów dla Spider-Mana oraz bonusów na start. Warto jednak wiedzieć, że kupując w przedsprzedaży edycję standardową, gracze również otrzymają między innymi dodatkowe punkty umiejętności.