Jak spędzać wakacje na Majorce?

redakcja | 04.10.2022 08:08 Kategorie: Podróże

Jeżeli zdecydowałeś się na wakacje na Majorce, to zapewniamy Cię, że się nie zawiedziesz, bo każdy znajdzie tutaj dla siebie ulubiony sposób na spędzanie wakacji. To Majorka to nie tylko gorący piasek i piękne plaże przyciągają wielu turystów pragnących odpoczynku, ale masa ciekawych atrakcji

Leżąca na Morzu Śródziemnym Majorka, należąca do Hiszpanii, to największa w archipelagu Balearów wyspa. Skala wyspy stwarza możliwości do dużej różnorodności i tak w rzeczywistości jest.

Majorka
Majorka | depositphotos.com | autor pepbernat
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Sezon wakacyjny na Majorce zaczyna się w okolicach kwietnia i kończy w listopadzie.  Na początku i pod koniec sezonu pogoda wciąż dominuje, a wtedy właśnie najlepiej skorzystać z ofert Last Minute, które są dodatkowo o wiele tańsze. Wycieczki są raczej kierowane na południe wyspy, północ jest bardziej usłana klifami. Kilka miasteczek oferuje wiele atrakcji i w każdym można znaleźć coś innego. Dwa, największe z nich są najbardziej oblegane. Są to: El Arsenal i Playa de Palma.

Co robić w El Arsenal?

W El Arsenal znajduje się port jachtowy oraz główna baza noclegowa. Plaże są położone nad czystym morzem, które jest zaskakująco ciepłe i przyciąga od bardzo dawna wielu turystów. Znajduje się tu największy park wodny w Europie. Dla śmiałków znajdzie się także windsurfing.

Co robić w Playa de Palma? 

Drugie miasteczko - Playa de Palma tętni życiem. Tutaj również można spróbować swoich sił w windsurfingu. Promenada i starówka jest idealnym miejscem do spacerów. Można posiedzieć w knajpach, barach lub wybrać się do restauracji.

Innymi miejscowościami, gdzie tętni życie oraz posiadają one piękne plaże to np. Alcudia, Sa Coma, Cala Mesquida oraz Magaluf. Jest także Valldemossa - miejscowość, w której zimowe wakacje spędzał Fryderyk Chopin. Dziś znajduje się tam muzeum. Urzeka ona także malowniczymi budowlami. W Palma De Mallorca znajduje się katedra La Seu, w której jest największy na świecie witraż.

Majorka to raj. Turystów rozpieszcza słońce, krystalicznie czysta woda, rośliny - takie jak palmy. Znajdziemy tu piękne plaże, budynki, balkony, kwiaty. Wszystko to jest skarbem dla naszych oczu. Wiosną możemy zobaczyć kwitnące kwiaty. U wybrzeży są organizowane wycieczki prowadzące do jaskiń. Plaże przyciągają swoją różnorodnością. Od tętniących życiem do zacisznych i małych. Każda zachęca do wejścia w lazurową wodę. Na Majorce znajdują się hotele o różnych standardach, luksusowe oraz o niżej klasie, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu