Sezon wakacyjny na Majorce zaczyna się w okolicach kwietnia i kończy w listopadzie.  Na początku i pod koniec sezonu pogoda wciąż dominuje, a wtedy właśnie najlepiej skorzystać z ofert Last Minute, które są dodatkowo o wiele tańsze. Wycieczki są raczej kierowane na południe wyspy, północ jest bardziej usłana klifami. Kilka miasteczek oferuje wiele atrakcji i w każdym można znaleźć coś innego. Dwa, największe z nich są najbardziej oblegane. Są to: El Arsenal i Playa de Palma.

Co robić w El Arsenal?

W El Arsenal znajduje się port jachtowy oraz główna baza noclegowa. Plaże są położone nad czystym morzem, które jest zaskakująco ciepłe i przyciąga od bardzo dawna wielu turystów. Znajduje się tu największy park wodny w Europie. Dla śmiałków znajdzie się także windsurfing.

Co robić w Playa de Palma? 

Drugie miasteczko - Playa de Palma tętni życiem. Tutaj również można spróbować swoich sił w windsurfingu. Promenada i starówka jest idealnym miejscem do spacerów. Można posiedzieć w knajpach, barach lub wybrać się do restauracji.

Innymi miejscowościami, gdzie tętni życie oraz posiadają one piękne plaże to np. Alcudia, Sa Coma, Cala Mesquida oraz Magaluf. Jest także Valldemossa - miejscowość, w której zimowe wakacje spędzał Fryderyk Chopin. Dziś znajduje się tam muzeum. Urzeka ona także malowniczymi budowlami. W Palma De Mallorca znajduje się katedra La Seu, w której jest największy na świecie witraż.

Majorka to raj. Turystów rozpieszcza słońce, krystalicznie czysta woda, rośliny - takie jak palmy. Znajdziemy tu piękne plaże, budynki, balkony, kwiaty. Wszystko to jest skarbem dla naszych oczu. Wiosną możemy zobaczyć kwitnące kwiaty. U wybrzeży są organizowane wycieczki prowadzące do jaskiń. Plaże przyciągają swoją różnorodnością. Od tętniących życiem do zacisznych i małych. Każda zachęca do wejścia w lazurową wodę. Na Majorce znajdują się hotele o różnych standardach, luksusowe oraz o niżej klasie, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.