reklama

Cztery kultowe filmy na święta, które każdy Polak musi obejrzeć

redakcja | 12.12.2022 00:32

To nieważne, że niektóre z tych tytułów obejrzeliśmy po kilka razy, czas świąteczny rządzi się swoimi prawami. Zobacz jakie filmy warto i powinno się obejrzeć na święta. Robią dobrą świąteczną atmosferę. Wybieramy tylko cztery najlepsze tytuły według nas! Przejrzyj tytuły i ich oryginalne zwiastuny. 

Para w świątecznej stylizacji oglądająca film na komputerze, ilustracja do artykułu
Para w świątecznej stylizacji oglądająca film na komputerze, ilustracja do artykułu | envato, autor Prostock-studio
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Grinch - świąt nie będzie

Angielski oryginalny tytuł to How the Grinch Stole Christmas. Pierwsza z naszych propozycji kina świątecznego to już klasyka, która swoją premierę miała w 2000 roku. Tajemniczy zielony stwór Grinch, który nienawidzi świąt, robi wszystko, by je zniszczyć.

Sam Grinch to bohater z książki Dr. Seussa z 1957, postać ta występuje w wielu innych ekranizacjach, w krótkometrażowych filmach animowanych i innych nawiązaniach popkultury. 

Zobacz poniżej oficjalny trailer. 

Kevin sam w domu

Kevin sam w domu (ang. Home Alone) to pierwszy z serii filmów o rodzinie McCallisterów. W Polsce tytuł ten ma miano kultowego filmu świątecznego, a dla niektórych Polaków święta bez Kevina nie są do przyjęcia. Należy przypomnieć, że Kevin sam w domu swoją premierę miał w 1990 roku i od tego czasu moda na ten film trwa praktycznie bez przerwy i równomiernie. 

Cud na 34 ulicy

Mający premierę w 1994 roku to czwartym remake filmu z 1947 roku, który znakomicie oddaje magię świąt.  Główny bohater filmu uważa się za prawdziwego Świętego Mikołaja. Czy to prawda? Zobacz poniżej trailer. 

Opowieść wigilijna

Angielski oryginalny tytuł A Christmas Carol. To kolejna klasyka, tym razem z 2009 roku, która również wprowadzi nas w magię świąt. Opowieść wigilijna to animowana adaptacja powieści z 1843 roku autorstwa Karola Dickensa. Zobacz oryginalny zwiastun.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu