Poniższe tytuły są dobrane na bazie subiektywnych opinii redakcyjnych, nie jest to ranking przygotowany na podstawie wyświetleń, popularności w sieci lub innych. Liczymy, że nasz wybór pozwoli Ci miło spędzić czas przy serialu kryminalnym, którego jeszcze nie widziałeś. 

Rojst

Na pierwszą propozycję bierzemy polski akcent i serial Rojst i jego drugą serię Rojst ’97. Główną oś serialu, czyli brutalne zabójstwo działacza i prostytutki pokazane jest znakomicie w czasach PRL-u i czasie przełomu.

Mindhunter

Mindhunter - z języka angielskiego dosłownie Łowca umysłów - to serial kryminalny, który pokazuje pracę agentów specjalnych FBI, którzy mają za zadanie opracować metodę ścigania seryjnych morderców. Serial dzieje się w latach 80 w USA.

Breaking Bad

Przez wielu komentatorów i widzów oceniany jako klasyk nad klasykami seriali kryminalnych. W wielu sezonach Breaking Bad przedstawia historię  nauczyciela chemii, u którego zdiagnozowano nieuleczalnego nowotworu.  Walter, bo tak ma na imie, schodzi na przestępczą drogę i zaczyna produkować oraz sprzedawać metaamfetaminę.

Narcos

Zostańmy dalej w klimatach narkotyków, bo chcemy przedstawić Ci kolejny klasyczny serial kryminalny, tym razem również kręcący się w tematyce narkotykowej. W wielu sezonach Narcos zapoznamy się z wieloma mechanizmami, które rządzą produkcją narkotyków i kartelami narkotykowymi na cały, świecie.