reklama

Klasyczne seriale kryminalne na Netflixie, które warto obejrzeć

redakcja | 04.10.2022 08:08

Są takie klasyczne seriale kryminalne, że po prostu trzeba je obejrzeć. Netflix pomaga nam w tym, na tej popularnej platformie streamingowej zobaczycie wiele z klasyków, część wyprodukowanych jest specjalnie dla Netflixa.  

Mężczyzna w celi, ilustracja do artykułu o topowych serialach kryminalnych, które możesz zobaczyć na Netflix
Mężczyzna w celi, ilustracja do artykułu o topowych serialach kryminalnych, które możesz zobaczyć na Netflix | envato, autor twenty20photos
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje
reklama

Poniższe tytuły są dobrane na bazie subiektywnych opinii redakcyjnych, nie jest to ranking przygotowany na podstawie wyświetleń, popularności w sieci lub innych. Liczymy, że nasz wybór pozwoli Ci miło spędzić czas przy serialu kryminalnym, którego jeszcze nie widziałeś. 

Rojst

Na pierwszą propozycję bierzemy polski akcent i serial Rojst i jego drugą serię Rojst ’97. Główną oś serialu, czyli brutalne zabójstwo działacza i prostytutki pokazane jest znakomicie w czasach PRL-u i czasie przełomu.

Mindhunter

Mindhunter - z języka angielskiego dosłownie Łowca umysłów - to serial kryminalny, który pokazuje pracę agentów specjalnych FBI, którzy mają za zadanie opracować metodę ścigania seryjnych morderców. Serial dzieje się w latach 80 w USA.

Breaking Bad

Przez wielu komentatorów i widzów oceniany jako klasyk nad klasykami seriali kryminalnych. W wielu sezonach Breaking Bad przedstawia historię  nauczyciela chemii, u którego zdiagnozowano nieuleczalnego nowotworu.  Walter, bo tak ma na imie, schodzi na przestępczą drogę i zaczyna produkować oraz sprzedawać metaamfetaminę.

Narcos

Zostańmy dalej w klimatach narkotyków, bo chcemy przedstawić Ci kolejny klasyczny serial kryminalny, tym razem również kręcący się w tematyce narkotykowej. W wielu sezonach Narcos zapoznamy się z wieloma mechanizmami, które rządzą produkcją narkotyków i kartelami narkotykowymi na cały, świecie. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu