Za wyborem konsoli sygnowanej przez Sony przemawia wiele czynników. Jej potężna moc obliczeniowa to jeszcze nie wszystko. Dla graczy bardzo duże znaczenie ma także usługa PS Plus, która zrewolucjonizowała rozgrywkę wieloosobową i dała im dostęp do biblioteki znanych i cenionych tytułów, dostępnych bez żadnych dodatkowych opłat.

Gry za darmo w PS Plus. Jak je pobrać?

Darmowe gry na PS Plus są dostępne we wszystkich planach abonamentowych, czyli także dla graczy, którzy subskrybują najtańszy wariant popularnej usługi. Aktywować mogą ją użytkownicy konsol PS4 i PS5, a pobrane bez dodatkowych opłat tytuły stają się ich własnością na zawsze. 

Żeby móc pobrać tytuły z biblioteki darmowych gier na PS4:

  • przewiń ekran funkcji w prawo, następnie wybierz wirtualny przycisk PlayStation Plus,
  • kolejny ekran przewiń w dół i wybierz zakładkę zatytułowaną Gry co miesiąc,
  • wybierz interesujący Cię tytuł, zaznacz go, naciśnij Dodaj do biblioteki, a następnie - Pobierz.

Tak samo łatwo przedstawia się procedura pobierania darmowych gier na konsolę PS5:

  • zacznij od przewinięcia ekranu gry w prawo i wyboru PlayStation Plus,
  • następnie otwórz zawartość karty Korzyści i wybierz Gry co miesiąc,
  • zaznacz interesującą Cię grę i naciśnij wirtualny przycisk Pobierz. 

Jakie gry będą darmowe na PS plus w styczniu 2023?

Na oficjalną listę gier, opublikowaną przez Sony, trzeba będzie trochę poczekać, ale już teraz wiemy, jakich tytułów można się spodziewać. Źródłem przecieku jest dobrze poinformowany branżowy insider, którego wcześniejsze doniesienia najczęściej okazywały się w stu procentach celne. Także tym razem można oczekiwać, że informacje nie rozminą się z prawdą. Mamy taką nadzieję, bo zapowiedzi wyglądają naprawdę solidnie. W styczniu 2023 r. w usłudze PS Plus mają pojawić się następujące tytuły:

  • Star Wars Jedi: Upadły Zakon (gra dostępna na konsole PS4 i PS5),
  • Axiom Verge 2 (gra dostępna na konsole PS4 i PS5),
  • Fallout 76 (gra dostępna na konsolę PS4).

Pierwsza gra to typowy tytuł akcji TPP, osadzony w uniwersum kultowych Gwiezdnych Wojen. Druga jest kolejną odsłoną platformówki typu metroidvania, w którą bez problemu zagrają także osoby, które nie miały okazji ograć pierwszej części. Ostatni tytuł nie zaliczył dobrego debiutu, ale od 2018 roku jakość rozgrywki została znacząco poprawiona, więc to najlepsza okazja, by wreszcie zapoznać się z poboczną odsłoną kultowego cyklu gier RPG.