reklama

Jakie darmowe gry pojawią się na PS Plus w grudniu 2022?

redakcja | 07.12.2022 12:19

Ostatni miesiąc roku przyniesie ciekawe nowości w usłudze PS Plus. Japoński gigant udostępni graczom trzy mocne tytuły, dostępne całkowicie za darmo. Na liście znajdą się dwie dobrze znane tytuły i jedna nowość.

ps plus
ps plus | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Dla graczy, którzy cenią sobie przede wszystkim wieloosobowe rozgrywki online, usługa PS Plus okazała się prawdziwą rewolucją. Nie można jednak nie wspomnieć, że japoński producent nie faworyzuje wyłącznie miłośników trybu multiplayer. PS Plus to także szereg korzyści dla osób, którzy nastawiają się na rozgrywki solowe i wieloosobowe, ale w trybie typowo „kanapowym”. Jedną z nich jest dostęp do aktualizowanej co miesiąc biblioteki gier oferowanych całkowicie za darmo.

Gry za darmo w PS Plus. Jak je pobrać?

Niezaprzeczalnym atutem usługi PS Plus jest fakt, że darmowe pozycje są dostępne we wszystkich planach abonamentowych, a raz pobrany tytuł zostaje przypisany do konta gracza na stałe, tzn. na czas opłacania przez niego abonamentu.

Żeby móc cieszyć się darmowymi tytułami, najpierw musisz aktywować usługę PS Plus (dostępne dla użytkowników konsol PS4 i PS5). Procedura jest naprawdę łatwa – wystarczy przewinąć ekran główny w prawo, wybrać ikonę PlayStation Plus i skonfigurować subskrypcję zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Po aktywacji usługi, można przejść do pobierania darmowych tytułów. 

Konsola PS4:

  • przewiń ekran funkcji w prawo i wybierz PlayStation Plus,
  • przewiń widoczny ekran w dół i wybierz Gry co miesiąc,
  • zaznacz wybrany tytuł i wybierz Dodaj do biblioteki>Pobierz.

Konsola PS5:

  • przewiń główny ekran gry w prawo i wybierz PlayStation Plus,
  • przejdź do karty zatytułowanej Korzyści, następnie wybierz Gry co miesiąc,
  • zaznacz wybraną grę, następnie wybierz funkcję Pobierz. 

Jakie gry będą darmowe na PS plus w grudniu 2022?

Jakie pozycje zostaną udostępnione w grudniu? W tym miesiącu gracze mogą cieszyć się trzema świetnymi tytułami:

  • Mass Effect: Legendary Edition,
  • Biomutant,
  • Divine Knockout: Founder's Edition.

Mass Effect: Legendary Edition, pozycja dedykowana dla użytkowników PS4 (w przypadku PS5 trzeba skorzystać z kompatybilności wstecznej), to trylogia Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3, odnowiona i wydana w kwietniu 2021 roku. Gra charakteryzuje się wyraźnie odświeżoną oprawą graficzną i pełnym pakietem DLC.

Biomutant (pozycja dla użytkowników PS4 i PS5) to kandydat do tytułu najmocniejszej pozycji wśród grudniowych darmówek. Wartka akcja i sporych rozmiarów otwarty świat, który można swobodnie zwiedzać – czego chcieć więcej?

Divine Knockout: Founder's Edition (dla użytkowników PS4 i PS5) to nowość w grudniowym zestawieniu. Jak wskazuje na to sam tytuł, gra jest bijatyką, ale nie można nazwać jej typową „naparzanką”, bo akcja toczy się w perspektywie trzeciej osoby.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu