1500 zł nie jest kwotą, która pozwala przebierać w segmencie high-endowych laptopów. Mało tego, taka suma nie pozwoli nawet na zakup średniopółkowego komputera. Czy to oznacza, że w tej cenie nie można znaleźć sprzętu, który będzie wart uwagi? Absolutnie nie! Jeżeli użytkownik zda sobie sprawę z ograniczeń takiego urządzenia, nagle okaże się, że wybór jest naprawdę duży.

Laptopy do pracy do 1500 zł

W założonej kwocie bez problemu uda się znaleźć urządzenie, które sprawnie poradzi sobie z obsługą aplikacji biurowych, przeglądarki internetowej i poczty e-mail. To najczęściej wystarczy, by móc zrealizować codzienne zadania służbowe.

  • ACER Chromebook 315. Chromebooki to urządzenia, które w Polsce nie spotykają się z dużym zainteresowaniem. Szkoda, bo mimo ewidentnych ograniczeń, system operacyjny Chrome OS charakteryzuje się lekkością, o której użytkownicy platformy Windows mogą tylko pomarzyć. ACER Chromebook 315 ma na pokładzie procesor Celeron N4020, 4 GB pamięci RAM i pamięć flash o pojemności 128 GB. To mocno podstawowe parametry, jednak okazuje się, że taki zestaw wystarczy, by Chrome OS pracował szybko i stabilnie. Po stronie plusów tego modelu należy zapisać także ekran IPS o przekątnej 14 cali, który legitymuje się rozdzielczością na poziomie 1920x1080 pikseli.
  • Microsoft Surface Go 3. Nasza kolejna propozycja jest dedykowana dla osób, które od przenośnego komputera oczekują przede wszystkim mobilności. Surface Go 3 to urządzenie 2w1, które w niezwykle umiejętny sposób łączy funkcjonalność tabletu i laptopa. System Windows 11 zapewnia mu możliwości porównywalne z innymi komputerami w tym przedziale cenowym, a kompaktowe rozmiary połączone z odpinaną klawiaturą (która na marginesie zapewnia rewelacyjną obsługę) przekładają się na wysoką mobilność. Urządzenie jest wyposażone w procesor Intel Pentium Gold 6500Y, 4 GB pamięci RAM i w dysk eMMC o skromnej pojemności 64 GB. Ekran IPS o przekątnej 10,5 cala legitymuje się rozdzielczością 1920x1280 pikseli. Klawiatura jest elementem opcjonalnym, a jej zakup najprawdopodobniej będzie wiązał się z przekroczeniem założonego budżetu o kilkadziesiąt zł. Od czasu do czasu można jednak trafić na ciekawą promocję.
  • ASUS E410MA-BV185T HD. Kolejna propozycja dedykowana zastosowaniom służbowym ma jedną cechę, która może przeważyć szalę decyzji zakupowej. Omawiany model został wyposażony w funkcjonalny gładzik, który jednocześnie pełni funkcję klawiatury numerycznej. Dla osób, które pracują przede wszystkim w środowisku arkuszy kalkulacyjnych, ta cecha może okazać się sporym udogodnieniem. Co jeszcze oferuje ten laptop? Procesor Intel Celeron N4020, 4 GB pamięci RAM, dysk eMMC o pojemności 128 GB i 14-calowy ekran o rozdzielczości HD.

Laptopy do gier do 1500 zł

Nie można liczyć, że za kwotę 1500 zł uda się kupić gamingową bestię. Laptopy z segmentu entry level obsłużą najwyżej tytuły retro, ale bez problemy zagramy na nich także w ramach usług streamingowych.

  • HP 15s-fq3111nw FHD. Celeron N4500, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej to całkiem niezły zestaw w tym segmencie cenowym. Na korzyść tego modelu przemawia także ekran IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD.
  • ACER Swift 1 SF114-34. Komputer ma na pokładzie procesor N4500, 4 GB pamięci RAM i dysk flash o pojemności 128 GB. 14-calowy ekran legitymuje się rozdzielczością 1920x1080 pikseli.
  • ACER Aspire 3 A315-34-C6K4. Ten model działa pod kontrolą Celerona N4020. Ma 4 GB pamięci RAM, ale niewątpliwą zaletą jest tu szybki dysk SSD o pojemności 128 GB. Przyzwoicie prezentuje się też ekran Full HD o przekątnej 15,6 cala.