Jak wygląda samodzielna nauka programowania?

Oglądasz darmowe "kursy" na YouTube. Wykonujesz na bieżąco ćwiczenia, które zaleca prowadzący. Podoba Ci się taka forma nauki ze względu na pełną dowolność czasową. Dzisiaj możesz poświęcić dwie godziny. Jutro jedną. Sam dbasz o przebieg swojej nauki. Nikt Ci nie dyktuje, jak długo musisz się uczyć każdego dnia. Brzmi świetnie. Ale doskonale wiesz, że podstawy zaczerpnięte z podstawowych filmików są ułamkiem potrzebnej wiedzy.

Szukasz więc kolejnych materiałów. Może się okazać, że na polskim rynku nie uda się znaleźć nic interesującego. Jeśli nie znasz angielskiego, masz w tym momencie niesamowicie utrudnioną naukę. Znasz angielski? Znajdziesz w tym języku masę użytecznej wiedzy. Natomiast po przebrnięciu przez podstawy, czyli okres, w którym faktycznie sporo kodujesz, sprawdzasz, testujesz – następuje kolejny nieco bardziej zaawansowany etap. I tutaj pojawia się problem. Więcej czasu poświęcasz na szukanie informacji niż na realne działanie. A czas masz ograniczony. Spada więc motywacja, bo jak nie wpaść we frustracje, kiedy planowałeś poświęcić godzinę, a nie zdołałeś w tym czasie znaleźć w internecie nic ciekawego.

Wytrwasz w takim stylu nauki? Jeśli tak, to gratulacje. Należysz do mniejszości. Znaczna większość po przejściu podstaw, kiedy wszystko staje się trudniejsze – po prostu się poddaje, zapominając o swoich marzeniach o zmianie pracy, czy poprawie statusu materialnego. Jak się nie poddać? Wybierz inną formę nauki!

Kurs programowania – przewagi nad samodzielną nauką

Kursy programowania online wykluczają wady samodzielnej nauki. Sama forma jest taka sama. Uczysz się w dowolnej dla siebie porze z dowolnego miejsca. Lecz nie tracisz czasu na szukanie informacji. Program kursów obejmuje podstawowe informacje, które pozwolą Ci się wdrożyć w tematykę programowania. Kiedy przez nią przebrniesz – czeka na Ciebie zaawansowana wiedza oraz praktyczne ćwiczenia, które pozwolą Ci usystematyzować nowe informacje. Dzięki temu poświęcasz czas jedynie na zdobywanie nowych umiejętności, zamiast tracić go na wyszukiwanie materiałów do nauki.

Najczęściej szkoły programowania po ukończeniu kursu wystawiają certyfikaty zdobycia nowych umiejętności. Ponadto w trakcie kursu realizujesz różne zadania, które również są pokazem Twojej wiedzy. To cenne informacje – umieszczone w CV znacznie ułatwią Ci znalezienie pracy na rynku IT.

Lecz pojawia się pytanie – jaką szkołę programowania wybrać? Świetnym wyborem będzie Kodilla, w której uczysz się pod dedykowanego Mentora sprawującego nadzór nad Twoimi postępami. Możliwość regularnej konsultacji swoich postępów, umiejętności i wątpliwości z doświadczonym programistą sprawia, że zdobywanie kolejnej wiedzy jest przyjemne i szybkie. Kliknij link powyżej i sprawdź bogatą ofertę kursów programowania w szkole Kodilla! Zapraszamy!