Jak połączyć urządzenie Bluetooth z telefonem?

redakcja | 04.10.2022 10:31 Kategorie: Smartfony

Łączenie telefonu z urządzeniami Bluetooth to tak zwane parowanie urządzenia z telefonem. Zazwyczaj wykonujemy je za pomocą kilku kliknięć. Jest to wymiana podstawowych informacji między urządzaniami, a telefonem,  żeby telefon wiedział z jakimi urządzaniami ma utrzymywać połączenie. Dzięki temu smartfon łączy się z konkretnym egzemplarzem słuchawek, głośników lub innych sprzętów, a nie ze wszystkimi w zasięgu Bluetooth.  Przeczytaj poniżej opis jak znaleźć opcję parowania w swoim telefonie. 

Telefon komórkowy i urządzenie dołączanie po bluetooth
Telefon komórkowy i urządzenie dołączanie po bluetooth | envato, autor Rawpixel
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Niestety nie ma standardu parowania. Na szczęście najcześciej na telefonie wystarczy zlokalizować "ikonkę Bluetooth", której wciśnięcie (iPhone dłuższe przytrzymanie) spowoduje wyświetlenie listy niesparowanych urządzeń w pobliżu oraz należy ustawić urządzenie w tryb parowania.

Dużo urządzeń Bluetooth w tryb parowania wchodzi po wciśnięciu przycisku z ikonką bluetooth lub gdy takiego przycisku nie mają po dłuższym przytrzymaniu przycisku typu on/off lub POWER. 

Urządzenie w trybie parowania najczęściej wydaje charakterystyczny sygnał dzwiękowy lub świetlny (najczęściej szybkie miganie diody power, która przyjmuje kolor niebieski)

Jeśli powyższe sposoby wchodzenia w tryb parowania nie działają, musisz wyszukać w instrukcji urządzenia jak w taki tryb parowania wejść. Najszybciej możesz znaleźć odpowiedź wpisując w wyszukiwarkę  hasło "model urządzenia  parowanie bluetooth".

Co zrobić, gdy Bluetooth w telefonie nie wykrywa urządzenia?

Może być kilka powodów dlaczego telefon nie wykrywa urządzenia, które chcemy podłączyć.

  • Urządzenia najczęściej najpierw trzeba rozłączyć (rozparować) z wcześniej połączonym telefonem, jeśli takie coś występuje i dopiero wtedy pokażą się na liście urządzeń do parowania w nowym telefonie. 
  • Urządzenie zostało odłączone od innego telefony, ale nie zostało wprowadzone w tryb parowania. 
  • Urządzenie znajduje się w za dużej odległości utrudniającej połączenie.
  • Telefon ma wyłączony moduł Bluetooth i trzeba go włączyć (najczęściej) w Ustawieniach.

Jak wygląda ikona Bluetooth? 

Zaznaczona ikona Bluetooth, ilustracja do artykułuenvato, autor SkloStudio | Zaznaczona ikona Bluetooth, ilustracja do artykułu

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu