reklama

Jak pobrać i zainstalować Origin?

redakcja | 18.11.2022 07:56

Origin to oficjalna aplikacja, która służy do kupowania, pobierania, testowania wersji demo i zarządzania biblioteką (generalnie platforma do dystrybucji) gier z Electronic Arts na komputery PC i Mac, które są podłączone do internetu.

Amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych Electronic Arts ma w swoim portfolio takie hity jak FIFA, The Sims, SimCity czy Need for Speed. W sklepie Origin ściągniesz tylko gry EA. 

Użytkownicy podobnych platform innych producentów jak Steam czy Uplay, nie powinni mieć problemów w odnalezieniu się na platformie Origin, bo ma analogiczne mechanizmy.

Mężczyzna korzystający z komputera, ilustracja do artykułu
Mężczyzna korzystający z komputera, ilustracja do artykułu | envato, autor fxquadro
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Jak pobrać gry z Origin?

  1. Wchodzimy na stronę Origin: http://www.origin.com, a dokładnie na https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/download  - strona przekieruje nas odpowiednio na wersję dla komputerów Mac lub Windows.
  2. Po pobraniu klienta aplikacji Origin wykonuj kolejno instrukcje. Instalacja przebiega bardzo prosto.
  3. Podobnie jak w przypadku każdej innej platformy do dystrybucji gier, aby korzystać z Origin, musisz założyć konto. Konto można założyć w trakcie instalacji lub na stronie www.ea.com (oczywiście korzystamy z jednego konta, które mogliśmy założyć już wcześniej).
    • Rejestracja konta oraz instalacja aplikacji klienckiej jest bezpłatna.
    • Żeby kupić grę, musisz uzupełnić dane finansowe.

Szczegółową pomocą znajdziesz na stronach Pomocy EA. Aktualna strona w języku polskim to https://help.ea.com/pl/ 

Przeczytaj również nasz artykuł: Dlaczego nie należy pobierać pirackich gier? w którym wyjaśniamy jakie zagrożenia bezpieczeństwa na nas czyhają. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu