Horizon Forbidden West wyjdzie na PC. Co wiadomo na ten moment?

Gra będzie dostępna na platformach Steam oraz Epic Games Store. Nie będzie to jednak zwykłe wydanie gry, ale Horizon Forbidden West: Complete Edition, zawierające podstawową grę oraz dodatek Burning Shores. W zestawie znajdą się również różne bonusy, takie jak cyfrowy soundtrack, artbook, komiks i przedmioty do odblokowania w grze. Cena tej wersji ma wynosić około 60 dolarów (czyli około 263 złote). Niestety na ten moment nie podano jeszcze dokładnych wymagań sprzętowych tytułu. Choć sądząc po jakości zaprezentowanej na konsoli, mogą być one całkiem spore. Jednak wszystko zależy oczywiście od odpowiedniej optymalizacji.

Dlaczego Horizon Forbidden West nie wyszło od razu na komputery osobiste? Sony dba o ekskluzywność swoich gier

Niektórych może jednak wciąż zastanawiać powód, przez który Horizon Forbidden West nie był od razu wydany również na komputery osobiste. Otóż firma Sony zawsze bardzo dba o ekskluzywność swoich gier, dlatego też prawie nigdy nie widzi się premier gier od Sony na obydwu platformach jednocześnie. Chociaż plotki o pojawieniu się gry na PC okazały się trafne, gracze muszą niestety jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Deweloperzy pracują nad nową grą. Horizon na PC to nie jedyna dobra wiadomość

Horizon Forbidden West okazało się być sporym hitem od Guerrilla Games, będąc jednocześnie oczekiwaną kontynuacją pierwszej odsłony serii. Warto przypomnieć, że również poprzednia część gry doczekała się konwersji na PC. To właśnie sugerowało, że i druga odsłona prędzej czy później trafi na komputery osobiste. W zestawie Complete Edition znajdą się zarówno podstawowa gra, jak i dodatek Burning Shores. Oprócz tego, gracze otrzymają cyfrowy soundtrack, artbook, komiks oraz przedmioty do odblokowania w grze. Co więcej, ci, którzy już nie mogą doczekać się nowych przygód Aloy, mamy dobrą wiadomość – deweloperzy pracują nad nową grą w serii oraz nad produkcją sieciową. Plotki sugerują także, że można spodziewać się remastera pierwszej części – Horizon Zero Dawn. Premiera Horizon Forbidden West na PC to dla wielu graczy wyczekiwane wydarzenie. Chociaż trzeba jeszcze poczekać do początku 2024 roku, to już teraz warto zacząć się przygotowywać do nowych przygód w świecie Aloy. Gra obiecuje wiele emocji i niesamowitą przygodę, a wersja Complete Edition na pewno dostarczy dodatkowych atrakcji.