reklama

Gry z ciekawą fabułą. Lista najbardziej wciągających tytułów

redakcja | 21.12.2022 13:56 Kategorie: Listy

Gra z ciekawą fabułą wciąga niczym dobra książka lub film. To właśnie dopracowana warstwa narracyjna przenosi gracza do wirtualnego świata i czyni go uczestnikiem wirtualnych wydarzeń. Które tytuły wciągają najbardziej? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji.

gry z ciekawą fabułą
gry z ciekawą fabułą | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Niektórzy twierdzą, że pełnowartościowe gry fabularne to gatunek zagrożony wymarciem. To prawda, kiedyś na rynku pojawiało się wyraźnie więcej gier z wciągającą fabułą, ale także dziś powstają tytuły, które charakteryzują się rozbudowaną warstwą narracyjną. W zestawieniu uwzględniliśmy gry, które już zdążyły wypracować sobie status kultowych, jak i nieco nowsze produkcje. 

Co powinna mieć dobra gra komputerowa?

Zachwycająca grafika, trudne wyzwania zręcznościowe, rozbudowane elementy rywalizacji z innymi graczami, dopracowana mechanika – chyba każdy fan wirtualnej rozrywki przyzna, że bez tych elementów trudno mówić o udanym tytule. Nie można jednak zapomnieć, że dobra gra, która ma nas zatrzymać przed monitorem na wiele dni i sprawić, że po czasie będziemy do niej wracać z taką samą ochotą, jak na początku, powinna mieć też wciągającą fabułę. To właśnie ciekawie napisana historia i wciągający scenariusz sprawiają, że gracz ma poczucie autentycznego uczestnictwa w akcji. Gdy rozgrywka jest podszyta konkretnymi motywami, nagle wszystko zaczyna nabierać sensu. 

Najbardziej wciągające gry komputerowe - ranking

Poniżej prezentujemy tytuły, w których najważniejsza jest wciągająca opowieść. 

  1. Red Dead Redempion 2. Zaczynamy od tytułu, który w swojej kategorii jest uznawany za najwybitniejszy. RDR 2 to wspaniała opowieść pełna strzelanin, dobrego humoru i przeciwności losu. Gracz niemal wchodzi w buty Arthura Morgana, szczegółowo poznając jego motywację do działania. Naszym zdaniem, fabuła tej gry jest po prostu wybitna!
  2. Silent Hill 2. Jeżeli uważasz, że każda historia powinna kończyć się happy endem, ta gra nie jest dla Ciebie. Jeżeli jednak przyjmujesz do wiadomości, że pod koniec podróży, główny bohater może okazać się kimś innym, niż początkowo sądziłeś, koniecznie zagraj w SH 2, bo ten tytuł jak żaden inny udowadnia, że ludzka natura ma też mroczną stronę.
  3. Resident Evil 7. Ta gra nie jest wyłącznie sztampowym horrorem, który ma jedynie jeżyć włosy na głowie. W rozgrywce ukryta jest niezwykle wciągająca historia rodziny Bakerów, która zdradza motywy kierujące ich poczynaniami.
  4. Disco Elysium. Fabuła tej gry to arcydzieło przepełnione kontrastami. Z jednej strony, główny bohater odnajduje sens życia w swoich działaniach. Z drugiej, jego decyzje spychają go na samo dno. 
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Na koniec zostawiliśmy coś dla fanów Nintendo. W tym tytule, ogromny otwarty świat dosłownie emanuje ciekawą fabułą.
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu