reklama

Gry typu horror. Lista przerażających tytułów

redakcja | 21.12.2022 13:55

Horrory należą do tych gatunków, które wśród graczy cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, bo najlepsze tytuły z tej kategorii dają poczucie autentycznego udziału w niebezpiecznej przygodzie. Jeżeli Ty także należysz do grona miłośników strasznych gier, z całą pewnością spodoba Ci się nasze zestawienie najstraszniejszych horrorów.

straszne gry
straszne gry | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Strach – na co dzień unikamy go jak ognia, ale w kontrolowanych (czyli bezpiecznych) warunkach lubimy poczuć mocny dreszcz, przebiegający wzdłuż kręgosłupa. 

Najbardziej przerażające postacie z gier komputerowych

Na przestrzeni lat, twórcy gier komputerowych kazali graczom mierzyć się z wieloma przerażającymi antagonistami. Niektóre postaci były znane z produkcji kinowych, inne – stworzone od podstaw. Mocnym reprezentantem pierwszej grupy jest bez wątpienia Obcy. Niby wszyscy dobrze znają „kosmicznego jaszczura”, w końcu wybitne dzieło Ridleya Scotta do dziś wymieniane jest w gronie najlepszych horrorów Sci-Fi. Nie oznacza to, że postać przeniesiona na ekran komputera nie może nas niczym zaskoczyć. Przeciwnie, w każdym tytule, w którym pojawia się ten stwór, mocne wrażenia są w zasadzie gwarantowane.

Nie zawsze trzeba tworzyć przerażającą postać, by móc wywołać strach u widza/gracza. Przykład? Blair With Project. Tytułowa wiedźma ani razu nie pokazała się w kultowym filmie, a mimo to wielu uznało tę produkcję za jedną z najbardziej przerażających. Nie inaczej jest w przypadku gry, nawiązującej do tej mrocznej opowieści.

Wymieniając postaci, które sprawiają, że graczom śnią się koszmary, nie można pominąć Slandermana. Bo jak można nie bać się potwora, który nawet spojrzeniem potrafi zakończyć rozgrywkę?

Strasznych bohaterów gier można wymieniać niemal w nieskończoność: Alma Wade (przerażająca mała dziewczynka pojawiająca się w grach z serii (F.E.A.R.), siostry Koryu (Fatal Frame II). Przejdźmy już do zestawienia najlepszych horrorów. 

Najstraszniejsze gry komputerowe - ranking

Tworząc nasz ranking, nie kierowaliśmy się datą premiery. Dobre gry są jak wino – z czasem stają się jeszcze bardziej wyraziste.

  1. Outlast. Zaczynamy od naprawdę mocnej propozycji. Outlast to pierwszoosobowy survival horror, który przenosi gracza do opuszczonego szpitala psychiatrycznego. 
  2. SOMA. Kolejny pierwszoosobowy horror, ale w nieco innym klimacie niż poprzedni. Akcja toczy się w ośrodku badawczym zlokalizowanym na dnie Atlantyku. Gracz musi utrzymać się przy życiu i opuścić placówkę, a wierzcie nam, nie jest to zbyt łatwe.
  3. Blair Witch. Świetna polska gra (dokładnie tak, Polacy też „potrafią w horrory”). Zadaniem gracza, który wciela się w postać policjanta, jest rozwikłanie zagadki zniknięcia małego chłopca.
  4. Slender: The Arrival. Zadaniem gracza jest rozwikłanie zagadki zniknięcia młodej kobiety. Jest to o tyle trudne, że po piętach depcze mu tytułowy stwór.
  5. Alien: Isolation. Pierwszoosobowy horror, w którym gracz wciela się w postać Amandy – córki Ellen Ripley. Dziewczyna szuka swojej matki na pokładzie opuszczonej stacji kosmicznej. Łatwo można się domyślić, z kim przyjdzie jej walczyć.
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu