The Last of Us w ostatnim czasie odniosło sporo sukcesów. Serial bije rekordy popularności

The Last of Us w ostatnim czasie cieszyło się wieloma sukcesami. Sama gra ma dość spore grono fanów, a wydany serial jedynie je poszerzył. Wciągająca fabuła, pomimo niewielkich zmian, zyskała serca zarówno graczy, którzy mają już za sobą doświadczenie z tytułem, jak i zupełnie nowych odbiorców. Pasmo sukcesów zostało niestety przerwane. Po przenosinach gry z konsoli, na komputery domowe, gracze zmierzyli się z wieloma problemami.

Gra początkowo była wydana jedynie na PlayStation. Do tej pory cieszy się sporym zainteresowaniem

Twórcy zdecydowali się przenieść The Last of Us również na komputery domowe. Premiera gry odbyła się jeszcze na konsolę PlayStation 3. Jednak w 2014 roku, twórcy postanowili wydać zremasterowaną wersje tytułu na nowszą generację konsol. The Last of Us od samego początku zbierało ogrom pozytywnych recenzji. Zarówno krytycy jak i gracze byli zachwyceni tytułem. Przygodówka w postapokaliptycznym świecie doczekała się całej rzeszy fanów. Jeśli chodzi o tematykę związaną z zombie, to spokojnie można powiedzieć, że The Last of Us jest wręcz kultowe. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na serial, ale także przenosiny na zupełnie nową platformę. Niestety wydanie gry na komputery domowe przerwało pasmo sukcesów tytułu. Gracze już od premiery napotykają sporo problemów.

Premiera na PC przerwała pasmo sukcesów. Jakie błędy napotykają gracze?

Od samej premiery sporo graczy pisze o problemach związanych z tytułem. Niezadowoleni odbiorcy, masakrują grę negatywnymi opiniami. Na platformie Steam, The Last of Us zebrało ledwo 32% pozytywnych ocen. Warto wspomnieć, że recenzji wystawiono łącznie ponad 5 tysięcy. Gracze skarżą się na crashe gry i regularne powroty do pulpitu. Co więcej, u wielu występuje także problem z shaderami. Zdarza się, że dosłownie ładują się w nieskończoność. Niestety to nie koniec błędów. Gracze skarżą się także na tak zwany „freeze” gry i dość słabą wydajność. Nawet na dobrych komputerach, gra potrafi klatkować i nie trzymać nawet 60 FPS-ów. Niestety na ten moment, najlepiej będzie wstrzymać się z zakupem tytułu. Tym bardziej że na razie nie wiadomo, kiedy błędy zostaną naprawione.

Jak do sytuacji odnieśli się twórcy? Do sytuacji odnieśli się na Twitterze

Twórcy dość szybko odnieśli się do zaistniałej sytuacji. Zapowiadają kolejne aktualizacje oraz zaznaczają, że zauważyli problem. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zostaną wprowadzone nowe rozwiązania.

Wysłuchaliśmy waszych obaw i nasz zespół aktywnie bada wiele zgłoszonych przez was problemów. Będziemy nadal informować was o nowościach, ale wiedzcie, że nasz zespół nadał priorytet aktualizacjom i zajmie się problemami w nadchodzących łatkach”.

- tak do sytuacji odniosła się firma Naughty Dog, na swoim Twitterze. Na razie pozostało więc niestety cierpliwie czekać na naprawdę zaistniałych błędów.