Gy stracisz połączenie z internetem (będziesz offline) i zobaczysz charakterystyczną ikonę dinozaura, wciśnij spację, a gra z dinozaurem rozpocznie się. Zamiast irytować się brakiem internetu, możesz rozerwać się przy grze i poczekać aż połączenie wróci.  Niestety w momencie powrotu połączenia internetowego gra znika i odświeża się strona, którą próbowaliśmy wczytać przed problemem z internetem. 

Ciekawe czy jak wciągniesz się w grę (naprawdę wciąga) nie będziesz zły, gdy internet wróci.

Czym jest gra dinozaur? 

Gra z dinozaurem od Google to przeglądarkowa gra zręcznościowa. Celem gry jest przebycie jak najdłużej trasy, na której pojawiają się przeszkody w postaci kaktusów lub nisko przelatujących ptaków. Gra kończy się w momencie dotknięcia przeszkody przez dinozaura T-rex. Sterowanie ogranicza się do wciskania spacji lub strzałki do góry. Dinozaur sam biegnie do przodu i nie można go zatrzymać. Poziom gry rośnie wraz z czasem braku dostępu do internetu. Dinozaur w Chrome biegnie coraz szybciej, pojawia się coraz więcej przeszkód. Plansze i grafika przechodzą płynnie od dziennych, które są w jasnych kolorach, do nocnych, które wyglądają jak negatyw dziennych.

Jak włączyć grę Dinozaur w Chrome?

Rozłącz swoje połączenie z internetem, otwórz nową kartę w przeglądarce Chrome i wpisz dowolny adres internetowy. Twoim oczom ukarze się widok jak na zrzucie ekranu gry z dinozaurem poniżej.

Jak włączyć grę Dinozaur, gdy masz internet?

Praca nie pozwala Ci odłączyć się od internetu, ale masz ochotę jednak zagrać w grę Dino? Mamy na to sposób. Wpisz w pasek przeglądarki chrome adres: chrome://dino Dla Ciebie ukryta gra Dinozaur nie jest już ukryta. BTW: Google Chrome pozwala nam włączyć wiele funkcji wpisując w przeglądarce prefix chrome:// 

Skąd pomysł na grę z dinozaurami w Chrome? 

Idea zabawnego Tyranozaura, którego bieg się nie kończy nigdy, narodziła się na początku 2014 roku w głowach developerów Google. Ma symbolizować powrót do czasów prehistorycznych, w których nie było Wi-Fi. Więcej o tej prostej, ale zajmującej grze z serii Easter egg przeczytasz na blogu Google.

Podziel się z nami swoim rekordem w grę Dinozaur w Chromie.

W co innego grać jak nie ma internetu?

Gra Dinozaur też może się znudzi, od gier PC też czasami możemy chcieć odpocząć. Co robić bez internetu? Zagraj w gry klasyczne planszowe takie jak:

  • sudoku
  • warcaby
  • Chińczyk
  • Scrabble
  • szachy
  • bierki
  • jenga
  • domino
  • karty (makao, poker itd).

Alternatywne/podobne gry do Dinozaura od Google

Na bazie sukcesu kultowego Chrome Dino powstały w sieci edycje gry z bardziej rozbudowanym światem i mechaniką gry. Najpopularniejszą  i według nas najciekawszą jest Dino Swords, która umożliwia zbieranie dodatkowych broni.