Remake Gothic’a już nadchodzi. Twórcy pokazali niesamowity zwiastun

Miłośnicy świata gier komputerowych z pewnością znają kultowego Gothica. Nawet jeśli komuś nie udało się zagrać w tytuł, to i tak przynajmniej go kojarzy. Teraz będzie więc najlepszy moment, aby wrócić do słynnej produkcji lub po prostu ją poznać. Nadchodzi długo wyczekiwany remake Gothic’a. Na THQ Nordic Showcase zaprezentowano zwiastun. Niemal 2,5-minutowy trailer produkcji. Jak komentują gracze, na filmiku widać, że remake będzie naprawdę dobry. Znacznie odświeżona grafika Gothica zdecydowanie zachwyciła fanów. Na zwiastunie widać ogromny skok technologiczny. Od teraz w kultową grę będzie można zagrać w jakości 4K oraz odpalić ray tracing. Choć jak na razie Innos nie podało jeszcze dokładnej daty premiery, to zdecydowanie jest na co czekać. Wiemy również, na jaką platformę Gothic zostanie wydany. Tytuł będzie można kupić na komputery osobiste, ale także PlayStation 5 i Xbox Series X. Tymczasem podczas oczekiwania na remake, można wypróbować inne tytuły od THQ Nordic. Aktualnie gry od tego producenta, są na wyprzedaży na platformie Steam.

Co jeszcze można było zobaczyć na THQ Nordic Showcase? Powracają wielkie tytuły

Remake Gothic’a to nie jedyny tytuł zaprezentowany na wydarzeniu. Firma zaprezentowała także inne intrygujące produkcje.

  • Titan Quest II – to dość popularne RPG z elementami akcji. Choć daty premiery jeszcze nie podano, to tytuł zapowiada się naprawdę dobrze. Fani poprzedniej części oraz przede wszystkim mitologii, oraz walki z Bogami z pewnością powinni być zainteresowani.
  • South Park: Snow Day! – fani serial South Park oraz dwóch poprzednich gier z serii z pewnością ucieszy ta informacja. THQ Nordic prezentuje kolejny tytuł z uniwersum. Co więcej, gra ma być kooperacyjna, a więc wraz ze znajomymi będzie można świętować pierwszy dzień, w którym spadł śnieg.
  • Alone in the Dark – reboot słynnego horroru zostanie niedługo wydany. Już teraz można ściągnąć prolog i wypróbować grę. Prawda dworu Derceto zostanie w końcu ujawniona!
  • Last Train Home – podczas wydarzenia zaprezentowano nową grę strategiczną. Produkcja będzie opierać się na wydarzeniach historycznych i polegać na pomocy w powrocie czechosłowackich żołnierzy do domu.
  • Wreckreation – to bardzo ciekawy tytuł dla fanów gier wyścigowych. Grając w produkcję, będzie można ściągać się na własnoręcznie wykonanych torach.