reklama

Facebook i Instagram wprowadzają opłaty. Znamy ceny subskrypcji

Raiu | 23.07.2023 15:31

Już niedługo do Instagrama oraz Facebooka zostaną dodane pewne opłaty. Z jakiego powodu firma Meta zdecydowała się na taki krok? Ile będzie wynosiła cena subskrypcji? Znamy odpowiedzi na te pytania. Już niedługo za weryfikację w aplikacjach trzeba będzie zapłacić.

Meta wprowadza opłaty
Meta wprowadza opłaty | Facebook, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Jaka będzie cena subskrypcji? Tyle wyniesie miesięczna opłata

Najwyraźniej Meta zdecydowała się iść śladami Twittera. Już od kilku tygodni wdrażany jest abonament za Facebooka i Instagrama. Usługa będzie nazywać się Meta Verified. Na czym to wszystko polega? Warto zachować spokój. Płatne będą jedynie usługi dodatkowe. Samo prowadzenie prywatnego konta oraz przeglądanie mediów społecznościowych, nie będzie obarczone opłatą. Profesjonalne konta muszą jednak koniecznie zainteresować się tematem. Z jakiego powodu? Otóż już niedługo weryfikacja konta będzie płatna. Jaka będzie cena za abonament? To zależy od tego, na jakim urządzeniu będą używane aplikacje. W wersji na przeglądarkę na komputerze opłata wyniesie 65 złotych miesięcznie. Inaczej będzie to jednak wyglądać w przypadku urządzeń mobilnych. W tej wersji cena wyniesie aż 80 złotych miesięcznie.

Co wchodzi w skład wykupionego abonamentu? Dla firm i influencerów może to być bardzo ważne

Jakie dokładnie dodatkowe usługi będą zawarte w abonamencie? Oto najważniejsze informacje.

  • Niebieska plakietka przy nazwie profilu. Ma ona potwierdzać autentyczność osoby, która prowadzi konto. Już niedługo za weryfikację trzeba będzie płacić. Wciąż jednak będzie ona wymagała okazania dokumentu tożsamości.
  • W ramach abonamentu zwiększy się bezpieczeństwo profilu. Usługa będzie zawierać tak zwany monitoring kont. Podszywanie się pod zweryfikowane osoby, ma być znacznie trudniejsze.
  • Osoby posiadające abonament będą miały dostęp do bezpośredniego kontaktu z zespołem firmy Meta. Łatwiej będzie więc odwołać się od bana lub uzyskać pomoc w przypadku kradzieży tożsamości.
  • Użytkownicy kupujący abonament otrzymają także dodatkowe naklejki, które będzie można dodawać do relacji lub postów. Będzie to funkcja szczególnie istotna dla influencerów.

Choć aktualnie użytkownicy podchodzą do tej informacji sceptycznie, to firma Meta zapewnia, że z czasem pakiet będzie się znacznie bardziej opłacać. Wiele osób zwraca jednak uwagę, że jedyną odczuwalną zmianą będzie właśnie sama weryfikacja, która do tej pory była bezpłatna. Warto więc pamiętać, że aby przeglądać Facebooka, czy też Instagrama nie będzie trzeba za nic płacić. Prowadzenie prywatnego konta również nie będzie podlegać żadnym opłatom. Zmiana dotyczy więc najbardziej firmy oraz influencerów.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu