Do czego najlepsze są składane telefony Samsunga?

redakcja | 19.11.2022 22:28

Ciągły postęp technologiczny sprawia, że wiele rozwiązań zostaje bezpowrotnie porzucanych. Wydawać by się mogło, że podobny los spotkał otwierane i rozsuwane telefony. Jak się jednak okazało, ekrany nowego typu i zaawansowane technologie umożliwiły powrót takich telefonów, teraz jednak, z nieco innej formie.

telefony Samsunga
telefony Samsunga | fot. whitepress.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Co wyróżnia składane telefony?

Na pierwszy rzut oka mogą być one bardzo podobne do standardowych modeli, będą jednak miały jedną bardzo dużą funkcjonalność - możliwość podwojenia użytkowej powierzchni ekranu za pomocą rozłożenia telefonu. Działa to w bardzo prosty sposób. Smartfon składa się z dwóch elementów połączonych zawiasem, pomiędzy nimi, rozciągnięty jest specjalny elastyczny ekran. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, istnieje możliwość rozłożenia telefonu, zależnie od modelu, możliwe jest rozkładania wzdłuż krótszej lub dłuższej krawędzi urządzenia. Po rozłożeniu cały ekran urządzenia jest funkcjonalny i wrażliwy na dotyk. W przypadku urządzeń składanych wśród krótszej krawędzi występuje często mały ekran wyświetlający godzinę i podstawowe informacje w momencie, kiedy telefon pozostaje zamknięty.

Kiedy warto wybrać składany telefon?

Składany telefon będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które wykonują na urządzeniach mobilnych dużą ilość czynności oraz dla takich, które lubią oglądać filmy w podróży. Składany smartfon umożliwia zwiększenie powierzchni użytkowej do rozmiarów niewielkiego tabletu, jednocześnie, jest to połączone z dużą funkcjonalnością, ponieważ urządzenie bez problemu mieści się w kieszeni. Tego typu telefon, będzie dobrym wyborem nawet w przypadku osób bardzo aktywnych, które potrzebują wytrzymałych urządzeń. Najnowsze smartfony mające możliwość rozłożenia, posiadają zabezpieczenia przeciwpyłowe, które dają wyjątkowo dobrą ochronę w cięższych warunkach. Rozkładany telefon umożliwia również często uruchomienie dwóch aplikacji równolegle - po jednej na każdą połowę ekranu, daje to możliwość zdecydowanie szybszej pracy, jednocześnie nie wymagając częstego przełączania się pomiędzy aplikacjami. Możliwe jest też dzięki temu np. korzystanie z komunikatora, podczas oglądania filmu.

Atrakcyjna oferta Samsunga

Jakiej firmy telefon najlepiej wybrać? Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, warto jednak zdecydować się na producenta oferującego sprzęt posiadający odpowiednie certyfikaty i charakteryzujący się niezawodnością. Idealnym wyborem będzie tutaj Samsung, któremu można się dokładniej przyjrzeć na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_samsung-galaxy-z. W ofercie rozkładanych smartfonów znaleźć można dwie serie - Fold oraz Flip. Pierwsza, będzie oferowała najlepsze możliwe podzespoły, sprawdzi się więc w najbardziej wymagających zdaniach. Seria Flip natomiast jest doskonałym połączeniem ceny i funkcjonalności, telefony z tej serii będą bardziej przystępne cenowo, mogą mieć jednak nieco mniejszą ilość funkcji. Na co zwrócić uwagę wybierając telefon? Bardzo duże znaczenie będzie miała bateria, większy ekran oznacza zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną, warto w takim wypadku wybrać jak najbardziej pojemną wersję.

Jak widać, telefony rozkładane znowu stały się popularne. Dodatkowo możliwe stało się zniwelowanie ich wad i ograniczeń, jakie występowały w urządzeniach poprzednich generacji. Jak pokazują opinie użytkowników, smartfony tego typu nie tylko oferują bardzo dużą wygodę użytkowania, ale mogą również znacznie przyśpieszyć pracę wykonywaną na urządzeniu.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama