Twórcy podpowiadają co najlepiej wybrać. Na ten moment znamy pięć klas postaci

Blizzard zdecydował, że jeszcze przed premierą Diablo IV opowie graczom o zaletach każdej z dostępnych klas postaci. Jak wiadomo, do wyboru będzie ich aż pięć. Gracze będą mogli przeżyć przygody w świecie Diablo jako barbarzyńca, druid, nekromantka, łotrzyca lub czarodziejka. Jak można dowiedzieć się z filmu, wybranie poszczególnych klas i tak nie zamknie drogi do tego, aby dostosować pod siebie gameplay. Jako przykład podano łotrzycę. Postać będzie mogła pójść drogą szybkich walk w zwarciu lub chować się w cieniu z kuszą i nie zbliżać do przeciwników. Blizzard podkreśla, że stawiają na indywidualność gracza i chcą, aby mógł dostosować swoją postać jak najlepiej. Trzeba przyznać, że między innymi customizacja oraz drzewka umiejętności, mogą robić wrażenie.

Co warto wiedzieć o nekromantce?

To idealna klasa dla osób, które świetnie bawią się wskrzeszając zastępy nieumarłych oraz tworząc całe zastępy kościotrupów. Jak na razie to właśnie ta klasa zapowiada się jako główny summoner tytułu. Jeśli lubisz grać postacią, która raczej trzyma się z tyłu, a za nią walczy cała armia „minionów” może to odpowiedni wybór dla ciebie. Nekromatka będzie musiała zwracać uwagę na dwa podstawowe wskaźniki. Przede wszystkim będzie to esencja, którą będzie musiała dobrze rozdysponować, aby rzucać potężne czary i zaklęcia. Drugim wskaźnikiem będą zwłoki, potrzebne do przyzywania niezwyciężonej armii nieumarłych. To jednak nie wszystko. Nekromantka będzie mogła używać różnorodnych broni, w tym mieczy, sztyletów i różdżek. Warto wspomnieć także że jako jedyna klasa włada kosami.

Co warto wiedzieć o barbarzyńcy?

To jeden z największych klasyków gier komputerowych. Gracze, którzy lubią postaci melee, które trzymają na sobie wszystkich przeciwników, dzielnie i z werwą przedzierając się przez kolejne wrogie fale, z pewnością będą zachwyceni. To klasa, która w swoim zestawie umiejętności znajdzie specjalne okrzyki bojowe, czy wzmocnienie ataków. Będzie to także postać, która bez problemu zniesie ogromne obrażenia. Każda bitwa będzie ładować specjalny wskaźnik furii, który zapewni stopniowe zwiększanie statystyk w trakcie. Co więcej, po raz pierwszy barbarzyńca będzie mógł złożyć jednocześnie aż cztery legendarne bronie. Choć walka nimi wszystkimi może się wydawać trudna, to jednak twórcy poradzili sobie z tym problemem. Każde zużycie umiejętności naładowanej furii automatycznie wybierze wymaganą broń. Dzięki temu walki będą emocjonujące, ale także płynne.

Co warto wiedzieć o druidzie?

To bardzo ciekawa i z pewnością ekscytująca klasa. Będzie mieć on możliwość przybierania kształtów zwierząt. Między innymi będą to wilkołak oraz niedźwiedź. Co więcej, u jego boku zawsze będą stać dwa wilki, które bez zastanowienia wspomogą go w walce. To jednak nie wszystko. Druid będzie także mistrzem żywiołów. W ludzkiej postaci będzie mógł przywoływać wodę, ogień, ziemię lub powietrzę. Oczywiście będzie to miało przypisane konkretne umiejętności. Ta klasa daje ogromną dowolność, jeśli chodzi o jej budowanie. Można skupić się jedynie na przemianach, ale dobrze zbudowany druid poradzi sobie także jako władca żywiołów. Jeśli więc jesteś osobą, która lubi naturę i marzysz o pokonywaniu wrogów przy jej pomocy, to będzie to najlepsza klasa dla ciebie.

Co warto wiedzieć o łotrzycy?

Łotrzyca będzie klasą hybrydową. Co to dokładnie oznacza? Gracz będzie mieć możliwość zbudowania postaci do walki w zwarciu, ale także na zasięg. Łotrzyca będzie mogła używać mieczy i sztyletów, ale także łuków i kusz. To klasa, dla osób lubiących postacie kryjące się w cieniu. Łotrzyca będzie głównie zabijać z zaskoczenia, dlatego warto wziąć też pod uwagę, że najlepiej sprawdzi się do pojedynczych celów. Będzie więc idealna na walkę z bossem, ale podczas walki z grupą wrogów, będzie trzeba nieco pomyśleć. Natomiast będzie to również klasa, która daje bardzo dużo swobody, jeśli chodzi o dostosowywanie jej umiejętności pod to co lubi gracz. Tak więc choć wybranie łotrzycy może wiązać się z nieco trudniejszym gameplay’em to jednak możliwości są tutaj nieograniczone.

Co warto wiedzieć o czarodziejce?

Czarodziejka podobnie jak barbarzyńca to dość ikoniczna klasa, jeśli chodzi o gry komputerowe. W swoim drzewku umiejętności będzie mieć sporo zaklęć związanych z kontrolą tłumu oraz żywiołami. Warto wspomnieć, że choć to klasa, która zadaje ogromne obrażenia, to niestety będzie też miała najmniej punktów życia. Nie będzie to więc dobra postać do walki w zwarciu. Granie solo może nie być wskazane dla tej klasy. Trzeba jednak przyznać, że ogromne obrażenia będą wspaniałym wzmocnieniem dla każdej drużyny. Jeśli jednak bawi cię zadawanie ogromnych obrażeń obszarowych i rzucanie widowiskowych zaklęć, ta klasa może być najlepszym wyborem.