W Diablo IV będzie kolejna open beta. Czy warto się nią zainteresować?

Serię gier Diablo zdecydowanie można nazwać kultową. Tytuł zebrał ogromną ilość fanów, którzy już od wielu lat z niecierpliwością czekają na kolejną odsłonę. Nic więc dziwnego, że ogłoszenie Diablo IV, wzbudziło wśród graczy tyle emocji, a pierwsza open beta miała tak ogromne zainteresowanie. Możemy więc z radością ogłosić, że Blizzard postanowił po raz kolejny wpuścić graczy do świata Diablo przed premierą. Co wiemy na ten moment? Oto najważniejsze informacje.

Kiedy będzie można zagrać w open betę? Testy rozpoczną się od 12 maja o godzinie 21.00, a zakończą 14 maja o tej samej godzinie. W tym okresie będzie można bez przeszkód pobierać Diablo IV i zdobywać kolejne osiągnięcia.

Na jakiej platformie będzie dostępna beta? Bez problemu zagrają w nią gracze konsolowi jak i posiadacze komputerów osobistych. Co więcej, na starej generacji konsol, również swobodnie będzie można pobierać Diablo IV.

Czy gra zapamiętała poprzednie osiągnięcia? Tak, ale nie zostaną one przeniesione na kolejne beta-testy. Natomiast można będzie do nich wrócić, kiedy gra oficjalnie trafi na sklepowe półki.

Czy będą jakieś bossy do pokonania? Tak, powróci możliwość walki z Aszawą. World boss ma być dostępny 13 maja od 18.00 i pojawiać się cyklicznie co trzy godziny.

Do jakiego poziomu będzie można wylevelować postać? Tak samo jak w marcu, gracze będą mieć możliwość levelowania postaci maksymalnie do 20 poziomu. Oznacza to, że będzie można rozegrać prolog oraz cały I akt.

Jakie klasy postaci będą dostępne? Tutaj sytuacja będzie również dokładnie taka sama jak w marcu. Do wyboru będą wszystkie docelowe klasy postaci.

Kiedy ma się odbyć premiera Diablo IV? Oficjalnie gra pojawi się już naprawdę niedługo

Kiedy można spodziewać się oficjalnego wyjścia gry? Blizzard zapowiedział, że premiera odbędzie się 6 czerwca 2023 roku. Fani Diablo zdecydowanie mogą już zacierać ręce. Co więcej, znamy już wymagania sprzętowe na komputery osobiste. Jak podaje portal cdaction.pl będą one wyglądać następująco.

Wymagania minimalne

System: Windows 10;

Miejsce na dysku: 90 GB;

Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8350;

RAM: 8 GB;

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280;

Wymagania średnie

Procesor: Intel Core i5-4670K lub AMD Ryzen 1300X;

RAM: 16 GB;

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470;

Wymagania wysokie

Procesor: Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 2700X;

RAM: 16 GB;

Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 lub AMD Radeon RX 5700 XT;