reklama

Dead Island 2 sprzedaje się świetnie. Znakomity wynik 3 dni po premierze

Raiu | 18.05.2023 12:54 Kategorie: Gry

Niedawno odbyła się premiera Dead Island 2. Czy okazała się sukcesem? Już trzy dni po premierze można śmiało powiedzieć, że tak! Po długim czasie i wielu trudnościach długo wyczekiwana gra okazała się absolutnym sukcesem. Sprzedano ponad milion egzemplarzy, a to nie koniec osiągnięć produkcji.

Dead Island 2
Dead Island 2 | Fot. deadislandgame/ instagram.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Początkowo były problemy. Wielu graczy spodziewało się tragedii

W sukces Dead Island 2 nie wierzyło z byt wielu graczy. Gra w fazie produkcji napotkała sporo problemów. Projekt przeszedł przez trzy firmy. Początkowo zajmowało się nim studio Yager Development, ale w późniejszym okresie, gra przeszła do Sumo Digital. To jednak nie był koniec. Ostatecznie, projektem zajęło się brytyjskie Dambuster Studios. Dopiero im wspólnie z wydawcą Deep Silver udało się wypuścić grę na rynek. Taka historia, aż prosi się o tragedię. Wiele osób spekulowało, że tytuł może być niewypałem. Jak się jednak okazało, byli w błędzie. Tytuł zebrał dobre recenzje, a gracze tłumnie ruszyli kupować kopie. W ten sposób już trzy dni po premierze Dambuster Studios oraz Deep Silver, mogli pochwalić się sprzedażą ponad miliona egzemplarzy Dead Island 2.

W trzy dni po premierze Dead Island 2 zrobiło furorę. Sprzedano ponad milion egzemplarzy

Mimo początkowych trudności dzisiaj wiadomo już, że Dead Island 2 jest absolutnym sukcesem. W trzy dni po premierze sprzedano ponad milion egzemplarzy. To jednak nie wszystko. Statystyki wyglądają następująco.

W trzy dni po premierze sprzedano ponad milion egzemplarzy Dead Island 2 na całym świecie.

Po trzech dniach gracze spędzili łącznie 11 milionów godzin w grze.

Do tamtego momentu gracze zginęli aż 28 milionów razy.

45 milionów zombie zostało przeciętych na pół.

756 milionów kończyn zostało odrąbanych.

1,1 milardów zombie zostało zabitych.

Trzeba przyznać, że statystyki wyglądają imponująco. Co więcej, dają do zrozumienia, że gracze bawią się naprawdę dobrze. Jeśli gra będzie wciąż się rozwijać, statystyki będą z pewnością stale rosnąć. To jednak wciąż nie wszystko. Recenzentom Dead Island 2 również przypadło do gustu.

Recenzje krytyków również są naprawdę dobre. Twórcy mają się z czego cieszyć

Jak się okazuje, klimat gry przypadł do gustu również krytykom. Szczególnie zabijanie zombie, zachwyciło recenzentów.  Choć system walki jest zupełnie inny niż w pierwszej części, to jednak daje radę i wiele osób stwierdza nawet, że jest znacznie lepszy. Co więcej, nie jest to tylko spowodowane wiekiem pierwszej części. Przecinanie zombie w pół i odrąbywanie kończyn, przypadło graczom do gustu i sprawia ogrom satysfakcji fanom tego typu rozrywki. Na platformie metacritic.com gra otrzymała aż 75 punktów zebranych od 25 uznanych krytyków. Zdecydowanie można więc mówić tutaj o ogromnym sukcesie Dead Island 2.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu