reklama

Data premiery GTA 6. Długo oczekiwana premiera, na którą czeka każdy gracz.

redakcja | 09.12.2022 12:09

Piąta odsłona kultowej serii Grand Theft Auto zadebiutowała we wrześniu 2013 roku. Lata mijają, a kolejnej części gangsterskiej gry, oznaczonej cyfrą 6, wciąż nie widać. Dla wszystkich fanów tego tytułu mamy dobrą informację – to, że nowe GTA ukaże się, jest pewne jak noc po dniu, a w dodatku znamy (mocno) przybliżoną datę premiery. Co wiemy na temat szóstej części gry? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

premiera gta 6
premiera gta 6 | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

W przypadku najbardziej wyczekiwanych tytułów, przecieki nie są niczym niezwykłym. Dotyczy to także GTA 6. Leaksterzy nie śpią i w sieci co rusz pojawiają się kolejne doniesienia na temat nadchodzącej odsłony kultowej serii. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia nie z wyciekiem, a z prawdziwą powodzią informacji. Wobec tak zmasowanych doniesień, studio Rockstar Games nie mogło zachować milczenia i dziś wiemy już całkiem sporo na temat zbliżającego się hitu (bo nie ulega wątpliwości, że GTA 6 zyska ten zaszczytny status już w dniu premiery).

Jak wyglądają pracę nad GTA 6?

Przedstawiciele Rockstar Games wypowiedzieli się na temat 6. części GTA dopiero... w 2022 roku. Wszyscy fani gier sygnowanych przez słynne studio musieli bardzo długo czekać na oficjalne potwierdzenie tego, co było niemal pewne, ale od jakiegoś czasu wiemy już, że GTA 6 ukaże się na pewno.

We wrześniu miał miejsce potężny wyciek danych na temat nowej produkcji, który został skomentowany przez Rockstar. To jednoznacznie ucięło większość spekulacji na temat nadchodzącego tytułu. W sieci pojawiły się klipy prezentujące wersje deweloperską GTA 6, datowane na lata 2019-2021. Dzięki temu wiemy, że prace nad grą trwają już od pewnego czasu. Czego możemy się spodziewać po „szóstce”?

Linia fabularna nowej odsłony będzie skupiona wokół dwójki bohaterów – Jasona i Lucii. Zgadza się, druga z wymienionych postaci to kobieta. Tym samym, Roskstar wprowadza pierwszą żeńską grywalną postać w całej serii. Zresztą, przedstawiciele społeczności skupionej wokół gry już stworzyli tę postać dostępną jako modyfikacja do GTA San Andreas i GTA 5.

A co z miejscem rozgrywki? „Szóstka” przeniesie nas Vice City, a sama akcja ponownie będzie osadzona we współczesności. Jednak należy spodziewać się, że mapa będzie znacznie obszerniejsza. Na podstawie danych z wycieku, jeden z użytkowników Reddita stworzył projekt, którego obszar jest wyraźnie większy niż w aktualnej części.

Czy atak hakerów i potężny wyciek danych wpłynął negatywnie na prace nad grą? Na szczęście nie. Developerzy podali w oficjalnym oświadczeniu, że ta sytuacja nie opóźni premiery.

Kiedy premiera GTA 6?

Kolejna część Grand Theft Auto to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, której z niecierpliwością wypatrują nie tylko pro gamerzy, ale także okazjonalni gracze. Wczesne doniesienia sugerowały, że GTA 6 zadebiutuje w 2023 roku. Niestety, te informacje nie zostały potwierdzone, ani przez studio Rockstar Games ani nawet prze żadnego wiarygodnego leakstera. Najbardziej wiarygodna widomość na temat daty premiery jest pokłosiem „działań szpiegowskich” Sony w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez MS. W dokumentach, które Microsoft złożył w brytyjskim Urzędzie ds. Konkurencji i Rynków, zawarta jest informacja, według której długo wyczekiwany tytuł zadebiutuje w 2024 roku.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu