Daniel

redakcja | 04.10.2022 08:08

Daniel to bardzo stare hebrajskie imię męskie znane już z Biblii, które było noszone przez biblijnego proroka, znanego oczywiście z Księgi Daniela. Na świecie imię Daniel również popularne jest wśród kobiet, w Polsce niestety rzadko trafiamy na Danielę. 

Brodacz
Brodacz | envato, autor simbiothy
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Kiedy Daniel obchodzi imieniny?

Daniel swoje imieniny obchodzi: 3 stycznia, 23 stycznia, 16 lutego, 10 kwietnia, 10 lipca, 15 lipca, 21 lipca, 10 października, 13 października, 10 grudnia.

Zdrobnienia imienia Daniel

Ludzie zdrobniają imię Daniel w zależności od kraju, tradycji i kontekstu. Najpopularniejsze zdrobnienia w Polsce to: Dedi, Dany, Danny, Danielek, Daniels, Dan, Danek, Danio, Daneczek, Dani.

Jakie jest znaczenie imienia Daniel?

Imię Daniel według Biblii oznacza: "Sędzią moim jest Bóg".

Ciekawostki o imieniu Daniel

Daniel to w Polsce również nazwa ssaka z gatunku jeleniowatych. Imię Daniel nosi jeden z najpopularniejszych patostreamerów z Torunia, a mianowicie DanielMagical.W sztuce bardzo popularny jest obraz Petera Paula Rubensa z siedemnastego wieku "Daniel w jaskini lwów" z motywem oczywiście zaciągniętym z Księgi Daniela, gdzie Daniel modli się do Boga o ocalenie.Imię Daniel spopularyzowane na całym świecie jest również przez alkohol produkowany w US w stanie Tennessee. Mowa oczywiście o Jack Daniel's, którego autorem był Jasper Newton Daniel. Kto nie zna tej czarnej etykiety na kwadratowej butelce whisky? Jack Daniel's Old No. 7 myślimy, że przyczynił się do popularyzacji imienia Daniel. Daniel po ukraińsku to: Данило(Danilo).

Piosenka hiphopowa z motywem imienia Daniel to: Daniel jak Magnes. Z Discopolo związany jest Daniel Martyniuk, syn Zenona Martyniuka. Popularny polski Youtuber o tym imieniu to Daniel Majewski.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama