reklama

Czym są laptopy poleasingowe?

redakcja | 04.10.2022 10:31

Laptopy poleasingowe mają na rynku coraz większe wzięcie. Zarówno nabywcy indywidualni, jak i firmy doceniają bowiem ich liczne zalety. Skąd jednak biorą się takie komputery i dlaczego warto na nie postawić? O tym piszemy poniżej!

Laptop, ilustracja do artykułu
Laptop, ilustracja do artykułu | envato, autor wayhomestudioo
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Laptopy poleasingowe – czym są?

Opisywane laptopy poleasingowe, to nic innego, jak tylko sprzęty, które pochodzą z wynajmu. Sam wynajem komputerów jest zresztą bardzo popularny wśród różnego rodzaju firm, gdyż pozwala uzyskać dostęp do najlepszych urządzeń, bez konieczności znacznego obciążania budżetu. Zamiast więc jednorazowo kupować kilkadziesiąt sztuk firmowych komputerów, przedsiębiorcy podpisują umowę o leasing, na podstawie której płacą za sprzęt comiesięczne raty. Gdy okres umowy już się zakończy, wówczas użytkowane w jej ramach laptopy wracają do leasingodawcy. W ostatnim etapie używane komputery przechodzą przez fachowy serwis, dzięki czemu sklep ma pewność, że może je sprzedać kolejnemu nabywcy, bez obaw o negatywny odbiór. Dlatego, nawet jeśli taki laptop będzie posiadał naturalne śladu użycia, jak wytarcia, czy rysy, to jego stan techniczny w większości przypadków będzie nienaganny.

Laptop poleasingowy – jaki wybrać?

Czasami wydawać by się mogło, że wybór komputera po leasingu nie powinno nastręczać trudności. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, ich oferta jest niezwykle szeroka. Do lamusa odeszły bowiem czasy, kiedy to firmowe laptopy służyły wyłącznie do prostych prac biurowych. Obecnie często takie sprzęty przeznaczone są dla programistów, grafików i innych specjalistów IT potrzebujących najwyższej wydajności. Z tego względu znajdziemy tu topowe modele sygnowane logiem Lenovo, Apple, Asus, Acer, Dell i wielu innych producentów. Oprócz wyglądu różnić się one będą od siebie także specyfikacją techniczną i wydajnością, zatem warto dokładnie przeanalizować dostępne na stronach sprzedawców informacje. No dobrze, to jaki konkretnie laptop po leasingu kupić? Tutaj za podpowiedź mogą służyć nam opinie odnośnie poszczególnych modeli. Od lat w tym względzie prym wiodą między innymi laptopy:

  • Macbook
  • EliteBook
  • ThinkPad
  • ZenBook

O tym, który z nich wybrać każdorazowo powinny jednak decydować nasze indywidualne potrzeby. Zupełnie innego komputera potrzebuje przecież ktoś, kto pracuje przy obróbce filmów i multimediów a innego osoba prowadząca szkolenia, której zależy wyłącznie na designie i stylu urządzenia. Dlatego też absolutną koniecznością jest dokładne przeanalizowanie kwestii użytkowania komputera po zakupie.

Podsumowanie

Nie tylko niższa cena laptopa poleasingowego w stosunku do sprzętu z półki sklepowej może zachęcać do zakupu. Innym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest też fakt, że takie używane notebooki są dokładnie sprawdzane przez ich sprzedawców. Dzięki temu każdy klient dokonujący zakupu może mieć pewność, że wszystko będzie tam działać, jak należy. Pewną ciekawostką może być to, że w ofercie laptopów poleasingowych znajdziemy także te gamingowe, o wyjątkowo mocnych podzespołach przeznaczone dla graczy. Wszystko dlatego, że jednym z ich użytkowników często bywają właśnie np. sami twórcy gier. Na koniec warto również zaznaczyć, że poleasingowe laptopy to nie jedyne sprzęty, jakie możemy znaleźć u sprzedawców. Dobry dealer laptopów poleasingowych oferować będzie bowiem również drukarki, tablety, monitory i pozostałą elektronikę. Warto więc przy okazji zakupu laptopa rozejrzeć się także za innymi produktami, które również mogą nam się przydać.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu