Na czym polega odchudzanie (w dużym skrócie)? Żeby schudnąć ze zbędnych kilogramów, musisz doprowadzić w swoim organizmie do deficytu kalorycznego, przez co organizm będzie spalał tłuszcz, żeby zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne. Deficyt kaloryczny możesz uzyskać odpowiednio zbilansowaną dietą lub wysiłkiem fizycznym. Najlepsze efekty są gdy odpowiednio prowadzisz swoją dietę i dokładasz wysiłek fizyczny.  Jeżeli wybrałeś squash, to musimy Cię pochwalić, bo sport  ten plasuje się na szycie sportów pochłaniających energię i które mogą być uprawiane amatorsko.

Jak już wspomnieliśmy powyżej squash jest reklamowany jako sport najlepszy na odchudzanie, oraz że spala 1000 kcal na godzinę. Taką wartość - 1000 kcal/h - można przyjąć, jak dojdzie się do poziomu większego niż podstawowy, bo na początku przygody ze squashem trening raczej jest o umiarkowanym poziomie intensywności i można przyjąć, że w godzinę spalisz około 500 kcal. Wszystko oczywiście zależy, ile ważysz, ile masz wzrostu, czy jesteś kobietą lub mężczyzną i jaki masz metabolizm, dlatego wartości spalania kalorii są oczywiście bardzo orientacyjne. 

Intensywnie, nie zawsze dobrze

Rozważając temat intensywności, musisz pamiętać, że zbyt intensywnie na początku nie jest dobrze. Sport przy zbyt intensywnej grze bez doświadczenia jest bardzo kontuzjogenny. Kategorycznie nie polecamy wchodzić na  kort bez rozgrzewki i wcześniejszego przygotowania do tak wielkiego wysiłku. 

Mordercze treningi - jakie serwują sobie światowej klasy gracze - pozostaw sobie dopiero jak udoskonalisz swoją technikę, szybkość, wytrzymałości oraz zwinność.

Co stoi za tymi właściwościami squasha?

W skrócie interwały, czyli ta dynamiczna charakterystyka tego sportu, która zmusza nas do ciągłych podbiegów, hamowania i dynamicznego odbijanie piłeczki. 

Jeżeli nie przeraziliśmy Cię, zacznij szukać kortu dla siebie i przeczytaj jeszcze u nas: co zabrać na squasha.