Czy każdy smartfon można ładować bezprzewodowo?

redakcja | 29.09.2022 06:58

Nowoczesne smartfony dają nam ogromne możliwości. To praktycznie małe komputery chowane w kieszeni, czy torebce. Ale ogromne możliwości potrzebują też dużo energii. Nie trudno się więc dziwić, że intensywne użytkowanie szybko drenuje baterie smartfona. Wówczas jesteśmy skazani na podpięcie urządzenia do gniazdka, przez co na chwilę tracimy uwielbianą tak mobilność.Smartfona można jednak ładować inaczej. Za pośrednictwem ładowarki bezprzewodowej. Przeczytaj poniżej, czy jest to możliwe w każdym smartfonie. 

Ładowanie bezprzewodowe smartfona, ilustracja do artykułu
Ładowanie bezprzewodowe smartfona, ilustracja do artykułu | envato, autor AntonioGravante
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Ładowarka bezprzewodowa działa dzięki specjalnej cewce, generującej pole magnetyczne. Druga cewka znajduje się w smartfonie i za pośrednictwem ów pola, jest wzbudzany w niej prąd.

Właśnie poprzez konieczność posiadania owej cewki, nie każdy smartfon nadaje się do ładowania bezprzewodowego. Jeśli w naszym urządzeniu brak odpowiedniej cewki, ładowarka bezprzewodowa nie będzie w stanie przekazać energii naszemu urządzeniu.Większość obecnie oferowanych smartfonów jest już kompatybilna z ładowarkami bezprzewodowymi. Starsze modele takich cewek przeważnie nie posiadają.  Warto zwrócić uwagę na tę cechę podczas kupna. I choć na rynku dostępnych jest wiele ładowarek bezprzewodowych, warto wybrać te dedykowane dla naszego modelu. To zapewni nam największą skuteczność ładowania.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu