Fitness znakomicie się nadaje na pierwsze aktywności fizyczne  dla osób, które przez dłuższy czas nie ćwiczyły. Chociaż jest dynamiczny, to raczej pozbawiony kontuzji jak w przypadku innych bardziej forsujących treningów (może oprócz odchudzania na basenie) i pozwala w płynny sposób przygotować nasz organizm do wysiłku. 

Zaczynasz odchudzanie przez fitness? Trzymaj się naszych kilku zasad.

  1. Dobierz grupę fitness do swoich możliwości lub nie forsuj się na samym początku, musisz przygotować swój organizm stopniowo do wysiłku fizycznego.
  2. Jeśli ćwiczysz sam, to trzymaj tempo, chociaż nie wolno forsować się na początku, żeby przygotować stawy i ścięgna, to potem bez wysiłku w tym samym czasie, będziesz spalał mało kalorii.
  3. Zostawiaj czas na regenerację, czyli nie chodź na treningi codziennie, bo prędzej czy później nabawisz się kontuzji na przeciążonym organizmie.
  4. Przykładaj się do rozgrzewki przed treningiem, rozciągania i najlepiej rolowania po samym treningu.
  5. Jak chcesz schudnąć, trzymaj kalorie i licz tak, żebyś miał deficyt kaloryczny, im mniejszym na początek, tym lepiej. W dużym skrócie nie możesz zajadać treningów, bo chodź kondycja będzie szła do góry to waga ani drgnie. Najlepiej trzymać stały dzienny poziom kalorii i zwiększać zapotrzebowanie kaloryczne treningami.