Czy do uprawiania kitesurfingu trzeba umieć pływać?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Chociaż pierwsze lekcje kitesurfingu są na sucho, to podczas pływania na kite do wody wpadniesz nie raz, a na początku przygody z kitesurfingiem będzie zdarzało się to bardzo, bardzo często. 

Kitesurferka, ilustracja do artykułu
Kitesurferka, ilustracja do artykułu | envato, autor twenty20photos
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Musisz dobrze umieć pływać i czuć się dobrze oraz pewnie w wodzie. Jeśli nie umiesz pływać, przygotowania do kitesurfingu zacznij od nauki pływania. Warto to zrobić i polecamy, bo kitesurfing to wspaniały sport, a umiejętność pływania przydaje się w wielu innych ciekawych sportach wodnych. 

Pływać trzeba umieć w windsurfingu, w surfingu, a nawet warto umieć pływać podczas żeglowania jachtem na Mazurach.

Podsumowując, żeby zacząć uczyć się kitesurfingu, musisz: umieć pływać i nie możesz bać się wody. Kitesurfing to sport dla miłośników wody i piszemy to z ogromną pewnością, ale jest to też sport ekstremalny, w którym ma się cały czas kontakt z wodą. 

Jeżeli nie możesz przestać myśleć o kitesurfingu, to masz odpowiedź na pytanie: czy warto uczyć się pływać. Odpowiadamy: tak, warto nauczyć się pływać nawet tylko dla kitesurfingu, bo to świetny sport, którego warto spróbować. 

Jeżeli dawno nie pływałeś, idź na basen i potrenuj przed kursem kitesurfingu, poza samą pewnością w wodzie, zbudujesz lepszą kondycję, która w kite jest ważna. Im lepsze umiejętności pływackie, tym mniej problemów w stresujących lub awaryjnych sytuacjach. 

Do wszystkiego powyżej trzeba dodać, że na kitesurfingu pływa się w specjalnych kamizelkach wypornościowych, które samo pływanie ułatwiają i pomagają utrzymać się na wodzie. 

Artykuły z portalu