Cyberpunk 2077 z dużym ulepszeniem graficznym. Premiera trybu Ray Tracing: Overdrive

Raiu | 18.04.2023 09:55

Cyberpunk 2077 od dnia premiery wzbudzał wśród graczy skrajne emocje. Jedni zachwycali się nietuzinkową fabułą i ładną oprawą graficzną. Inni skupili się raczej na licznych błędach tytułu. Minęło jednak sporo czasu, a grę w wielu aspektach udało się poprawić, a nawet ulepszyć. Niedawno miała miejsce premiera trybu Ray Tracing: Overdrive. Jeśli chcesz cieszyć się nową jakością grafiki, musisz mieć naprawdę mocny sprzęt.

Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Overdrive
Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Overdrive | Fot. cyberpunkgame/ instagram.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

CD Project Red wprowadza nowy tryb graficzny. Ray Tracing Overdrive można już ściągać

Już teraz można ściągać nową aktualizację do Cyberpunka. Gracze znajdą w niej kompletnie nowy tryb graficzny. Ray Tracing Overdrive pozwoli na zupełnie nową jakość. Trzeba przyznać, że różnica jest naprawdę widoczna, jednak CD Project Red ostrzega, że nie wszystko może być jeszcze dopracowane.

„W tej aktualizacji razem z NVIDIA wprowadzamy zupełnie nowy, w pełni raytrace'owany (czyli pathtrace'owany) tryb renderowania – Ray Tracing: Overdrive. Jesteśmy z niego dumni, bo przesuwa granice tego, co technologicznie możliwe. To jednak zupełnie nowa technologia, całkowicie odmienna od tej, którą stosowaliśmy dotychczas, jesteśmy więc świadomi, że nie będzie perfekcyjna od samego początku i że gracze mogą doświadczać pewnych problemów – dlatego postanowiliśmy nazwać to „technologiczną wersją zapoznawczą”. To wizja przyszłości, którą chcemy się dzielić. Będziemy nadal pracować nad tą funkcją i ją ulepszać”

- napisała firma na oficjalnej stronie internetowej gry. Nie wszyscy jednak będą mogli zachwycać się nowym trybem. Wymaga on sporej mocy karty graficznej. Rekomendowany sprzęt to między innymi NVIDIA GeForce RTX 40 (4070 Ti i wzwyż), a także NVIDIA GeForce 3090 (1080p, 30 fps). To jednak naprawdę drogie karty graficzne. Nie wszyscy więc podeszli do informacji o aktualizacji z entuzjazmem.

Nie wszyscy są zadowoleni. Niektórym nie podoba się określenie trybu

Wiele osób dość sceptycznie podeszło do tematu. Bazując na historii gry, a dokładniej je premierze oraz aktualizacjach, niektórzy zaczęli obawiać się określenia „technologicza wersja zapoznawcza”. Gracze sceptycznie podeszli do tematu i choć technologia zdecydowanie może zachwycić oczy, to większość z nich ostrożnie będzie badać nowy tryb. Wiele kontrowersji wzbudziło także ograniczenie dostępności nowej możliwości. Tryb będzie domyślnie wyłączony, a posiadacze słabszych kart graficznych będą ograniczeni. W jaki sposób? Na starszym sprzęcie, tryb będzie włączony jedynie w trybie fotograficznym. Warto jednak śledzić ten temat i sprawdzić jak dalej rozwinie się Ray Tracing: Overdrive.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama