Co wprowadza aktualizacja? Gracze otrzymali ogrom zmian i poprawek

Dla miłośników Cyberpunka 2077 bez wątpienia jest to czas pełen radości.  Niedawno CD Projekt RED udostępnił największą aktualizację w historii gry, dostarczając mnóstwo zmian i poprawek, a premiere miało pierwsze DLC. Darmowy patch 2.0 wnosi sporo ulepszeń, poprawiając znacząco komfort rozgrywki. To właśnie dzięki niej niektórzy gracze wrócili do gry, a inni sięgnęli po nią po raz pierwszy, zaciekawieni tym, co oferuje teraz Cyberpunk 2077. Frekwencja na Steamie mówi sama za siebie - Cyberpunk 2077 bije rekordy popularności, docierając do ponad 169 tysięcy graczy jednocześnie (podczas kulminacyjnego momentu). Aktualnie średnia liczba graczy grających jednocześnie w Cyberpunka 2077 to imponujące 115 tysięcy. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że takie liczby odnotowano jeszcze przed premierą dodatku Widmo Wolności.

Warto dodać, że sam patch 2.0 wprowadził szereg znaczących zmian, szczególnie w systemie sztucznej inteligencji policji oraz drzewkach umiejętności. Gracze mogą teraz eksplorować Night City w zupełnie nowy sposób, a poziom trudności osiągnął nowe horyzonty.

  • Rewolucja w Systemie PolicyjnymJednym z kluczowych elementów aktualizacji jest gruntowna przebudowa systemu policyjnego. Teraz NCPD ściga graczy zarówno pieszo, jak i w pojazdach po popełnieniu przestępstwa. Poziom pościgu zależy oczywiście od liczby gwiazdek. Wprowadzono komunikaty radiowe od NCPD, a nawet możliwość hakerskich ataków na funkcjonariuszy. Patrolowanie ulic Night City przez NCPD stało się teraz bardziej interaktywne, a oficerowie biorą czynny udział w pościgach. Pojawiły się także blokady dróg i oddziały Max-Tacu w specjalnych pojazdach - AV-kach.
  • Nowe Wyzwania w Walce z PojazdówUdoskonalono walkę samochodami, umożliwiając graczom walkę w perspektywie pierwszo- lub trzecioosobowej podczas jazdy. Od teraz można używać broni palnych i przedmiotów przywracających zdrowie podczas poruszania się pojazdem. Niektóre z nich posiadają wbudowane uzbrojenie, a na motocyklach możliwa jest nawet walka wręcz. Dodatkowo wprowadzono możliwość przestrzeliwania i przecinania opon pojazdów, co daje dodatkowe możliwości taktyczne w walce.
  • Udoskonalenia SI WrogówWprowadzono znaczące usprawnienia w sztucznej inteligencji wrogów, skupiając się na netrunnerach, reakcjach na granaty, flankowaniu oraz szybszym wykrywaniu gracza podczas ruchu. Wprowadzono też nowe umiejętności, jak aktywacja wszczepów Sandevistan przez wrogów czy bardziej precyzyjne śledzenie źródła strzału.
  • Nowe Elementy RozgrywkiNajnowsza aktualizacja wprowadziła też wiele nowości. Zmiany w systemie atutów sprawią, że będą one miały znaczący wpływ na rozgrywkę, a gracze zyskają możliwość dostosowania swoich postaci do swojego stylu gry. Dodatkowo system wszczepów został gruntownie przeorganizowany, a broń otrzymała szereg nowych modyfikacji i unikalnych efektów.

Specjalna oferta na Steam również przykuwa uwagę graczy. Obecnie grę można kupić taniej

Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna oferta cenowa na Cyberpunka 2077 w sklepie Valve. Obecnie tytuł można nabyć 40% taniej. To dodatkowy powód, dla którego gracze zainteresowali się nieco mocniej produkcją. Cyberpunk 2077 oficjalnie powraca więc na gamingowe salony z impetem, a liczby graczy na Steamie jasno to potwierdzają. Darmowy patch 2.0 otworzył nowe drzwi w tej futurystycznej podróży, przyciągając graczy do Night City. Świetna frekwencja, liczne zmiany i premiera DLC sprawiają, że można spodziewać się jeszcze większego wzrostu popularności tej produkcji.