Cyberpunk 2077 przejdzie olbrzymie zmiany. Oto co musisz wiedzieć

Premiera Phantom Liberty zbliża się wielkimi krokami. Wydanie nowego DLC ma nastąpić 26 września. Z tego powodu twórcy zaczynają dzielić się coraz większą ilością informacji. Trzeba przyznać, że nowości będzie całkiem sporo. Co więcej, nie wszystkie dotyczą bezpośrednio dodatku. Gracze otrzymają od CD Project Red darmowy patch. Jakie nowości będą wprowadzone do gry w DLC? Odpowiadamy.

  • Nowa sztuczna inteligencja policji i pościgi. Gracze doświadczą systemu podobnego do tego, który znają z GTA V. Przewinienia będą od teraz stopniowane. Drobne przewinienie będą skutkować jedynie małym pościgiem. Jeśli natomiast gracz rozpęta piekło na ulicach Night City, do akcji może wkroczyć nawet MaxTac.
  • Gracze będą mogli walczyć pojazdami. Co więcej, dostępne będą zupełnie nowe modele. Podczas walk na ulicach Night City gracze będą mogli używać między innymi wyrzutni rakiet. Bitwy w pojazdach nie będą już ograniczone jedynie do pistoletów czy karabinów.
  • Gracze otrzymają zupełnie nowe bronie i wszczepy. W DLC zostaną dodane nowe pistolety oraz karabiny. CD Project Red przygotowało także sporo nowych wszczepów. Łącznie nowych obiektów ma być ponad 100.
  • Wprowadzone zostanie zupełnie nowe drzewko umiejętności związane z Reliciem. Rozwijanie go zapewni potężny boost dla Vi. To jednak nie wszystko. CD Project Red przygotowało także inne nowe drzewko umiejętności. Główny bohater będzie mógł między innymi odbijać pociski mieczem, czy też robić ślizg w powietrzu.
  • Do gry zostanie wprowadzona zupełnie nowa dzielnica. Mapa ma być naprawdę ogromna. Nowy obszar będzie się nazywać Dogtown. Gracze będą mieć naprawdę dużo do odkrycia.
  • Nie zbraknie oczywiście nowych misji do wykonania. Będą one związane z dodatkiem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie. Niektóre misje poboczne będą po prostu dostępne w nowej lokacji, jednak nie będą mieć nic wspólnego z fabułą DLC.

Trzeba więc przyznać, że nowości będzie naprawdę sporo. Z tego powodu wymagania sprzętowe gry również wzrosną. Od teraz minimalne wymagania będą wyglądać następująco.

System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)

Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 1600

Pamięć: 12 GB RAM

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580 (6 GB)

DirectX: wersja 12

Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni (SSD)

Rekomendowane wymagania sprzętowe będą natomiast wyglądać następująco.

System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)

Procesor: Intel Core i7-12700 lub AMD Ryzen 7 7800

Pamięć: 16 GB RAM

Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2060 Super, AMD Radeon RX 5700 XT lub Arc A770 (8 GB)

DirectX: wersja 12

Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni (SSD)

Czytaj także: Własny serwer Minecraft: Jak to zrobić? >>