Już niedługo fani Cyberpunka 2077 będą mieli okazję przetestować DLC w beta testach. Trzeba się jednak spieszyć

Jednym z elementów kampanii marketingowej reklamującej nowe DLC do Cyberpunka 2077 jest tak zwane Phantom Liberty Tour. Wydarzenie polega na tym, że CD Project Red przedstawia rozgrywkę Phantom Liberty. To jednak nie wszystko. Fani Cyberpunka 2077 mogą też przetestować nowy dodatek stacjonarnie. Już niedługo Phantom Liberty Tour odbędzie się w Warszawie. Trzeba jednak wiedzieć, że liczba miejsc dla osób, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, jest mocno ograniczona. Należy również wypełnić specjalne zgłoszenie, na oficjalnym portalu CD Project Red - cyberpunk.net. Niestety nie każdy, kto wyśle formularz, otrzyma zaproszenie na wydarzenie. Zdecydowanie warto jednak spróbować. Kiedy dokładnie odbędzie się event? Firma zaplanowała je na 5 sierpnia 2023 roku. Co więcej, sama prezentacja oraz możliwość wypróbowania nowego DLC nie jest jedyną ciekawą rzeczą podczas wydarzenia. Firma postanowiła dać także możliwość odwiedzin w jej polskiej siedzibie w Warszawie. Jeśli więc kogoś ciekawi dodatkowo, jak wygląda budynek CD Project Red od środka, to będzie to najlepsza okazja na odwiedziny. Co prawda firma nie udostępni gościom najważniejszych pomieszczeń, ale na pewno jest jedna z niewielu możliwości, aby obejrzeć choćby kawałek siedziby.  

Co wiemy o Phantom Liberty? Garść najważniejszych informacji

Co na ten moment wiadomo o Phantom Liberty? Wbrew pozorom CD Project Red udostępnił już całkiem sporo informacji. Fani z pewnością będą nimi zainteresowani.

Kiedy ma się odbyć premiera dodatku? Według aktualnych informacji Phantom Liberty zostanie wydane 26 września 2023 roku.

Jaka historia zostanie opowiedziana w DLC? V wystąpi w trakcie rozgrywki w roli najemnika. Jego/jej zadaniem będzie uratowanie prezydentki Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki - Rosalindy Myers. Jak się można jednak domyślać, zadanie nie będzie łatwe. V będą przeszkadzać gangi, ale także pewna paramilitarna jednostka. Co więcej, nowi pomocnicy głównego bohatera niekoniecznie będą spotykać się z sympatią Johnny’ego Silverhanda.

Czy w DLC będzie nowy obszar? Jak najbardziej! Fabuła rozgrywki będzie odbywać się w zupełnie nowej dzielnicy Night City – Dogtown. Obszar jest kompletnie autonomiczną częścią miasta. Dzielnicę, spod rządów władz Night City wyrwał, były pułkownik Kurt Hansen, podczas Wojny Unifikacyjnej. Jak można się domyśleć, jednostki byłego żołnierza, nie będą przyjaźnie nastawione.

Czy będą wyższe wymagania? CD Project Red zapowiada, że dodatek dostosuje się do nowych możliwości graficznych. Z tego powodu, wzrosną nieco wymagania sprzętowe, względem podstawowej wersji gry.