Co to znaczy UwU?

redakcja | 04.10.2022 08:08
UwU
UwU | Ilustracja własna
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

uwu, często stylizowane na UwU, to bardzo pozytywny emotikon, który symbolizuję uroczą buźkę z  reakcją na coś uroczego, bądź słodkiego, gdzie dwie litery U przypominają przymknięte oczy, a litera w usta. 

W japońskiej i koreańskiej kulturze online UwU reprezentuje po prostu kształt szczęśliwej twarzy. Szeroko na świecie jest również znany jako "szczęśliwa twarz anime".

Chociaż jest trudno jednoznacznie zdefiniować UwU, ponieważ nie ma dokładnego znaczenia jak np. „LOL”  skrót od angielskiego Laughing Out Loud znaczący dosłownie "śmieję się na cały głos", to UwU najczęściej używamy do wyrażania w komunikatorach wszystkich serdecznych i czułych uczuć.

UwU to emotikon pochodzących rodem z rysowanych słodkich buziek manga i taką uroczą buźkę ma nam graficznie przypominać. 

Kiedy używać UwU?

UwU używaj wtedy, kiedy ktoś w konwersacji pokazał Ci coś uroczego, ślicznego ujmującego i chcesz wyrazić radość w związku z tym, że to zobaczyłeś. Zawsze kiedy chciałbyś wstawić uroczą buźkę do konwersacji, możesz wstawić UwU.

UwU możesz też używać po prostu jako emotikon do okazywania szczęścia lub czułości. 

Jak wymawiać UwU?

Proszę, nie rób tego, UwU to emotikona, którą się wysyła, ale jeśli musisz, to wymowę pokazuje najlepiej  nagranie poniżej. 

Jakie są podobne emotikony do UwU?

Najbliżej spokrewnioną emotikoną z UwU to OwO, która pokazuje zdziwienie i podekscytowanie na raz.

Emotikony to bardzo dobry sposób na wyrażanie złożonych emocji w komunikatorach. Zapoznaj się z innymi opisanymi przez nas emotkami.

Żeby zrozumieć koncepcję "znaczka" UwU, musisz wiedzieć jednak, co to jest emotikon. 

Co to jest emotikon?

Emotikon to ideogram, czyli umowny znak graficzny, wyrażający określone pojęcie bez użycia liter złożony ze znaków typograficznych, które możemy wpisać za pomocą klawiatury.

Zazwyczaj emotikony - też emotki - przedstawiają jakiś grymas twarzy. Nie powinniśmy jednak mylić emotikonów z emoji, emoji to podmienione przez różne komunikatory emotki na ładne obrazkowe wyrazy twarzy. 

Emotki są bardzo szybkim sposobem wzbogacania wypowiedzi internetowych o emocje i powinniśmy używać ich jak najczęściej. Wypowiedź z emotkami może mieć inny kontekst, niż wypowiedzi bez nich. Warto również znać dokładne znaczenie wszelkich emotek, żeby nie mylić ich znaczenia. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu