reklama

Co to jest Woodsball?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Woodsball to najnaturalniejsza z odmian gry w paintball i chyba najczęściej rozgrywana w Polsce. Nie bez powodu paintball kojarzony jest z realną walką, jaką prowadzi wojsko.

Paintball w lesie
Paintball w lesie | elements.envato autor vlad_star
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Podczas gry w paintball wykorzystujemy przecież markery pneumatyczne na sprężone powietrze, które do złudzenia przypominają kształtem broń a przeciwnika musimy “eliminować” poprzez trafienie go kolorową kulką. Manewry wojskowe najczęściej odbywają się w lesie, jest to tzw. “taktyka zielona”. Gra woodsball czerpie bardzo wiele ze strategii oraz manewrów wojskowych i jest bardziej “naturalna” niż speadball, który odbywa się przeważnie na zamkniętej sali gimnastycznej.

Paitball – zarys gier leśnych

W grze w woodsball przeważnie nie ograniczamy terenu, przez co cała rozgrywka odbywa się w naturalnej scenerii, jakbyśmy naprawdę uczestniczyli w potyczce wojskowej. Realizmu grze paitballowej dodaje możliwość kamuflażu, zasadzek, podchodów. Drużyny grające w woodsball najczęściej wyposażone są w profesjonalne umundurowanie i oporządzenie wojskowe co dodaje jeszcze bardziej realności potyczce. Leśne rozgrywki paintballa najczęściej polegają na wyeliminowaniu wszystkich graczy z drużyny przeciwnej, ale często doświadczeni gracze rozbudowują grę o proste scenariusze. Oprócz wspomnianego wcześniej wyeliminowania wszystkich przeciwników z wrogiej drużyny paintballowej, grę możemy rozbudować o zasadzki, zdobywanie flagi drużyny przeciwnej, odbijanie zakładników, konwojowanie VIPa itp.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu