reklama

Co to jest pilates?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Pilates to kompleksowy system ćwiczeń rozciągających i uelastycznieniających mięśnie. System ten opracował niemiecki sportowiec Joseph Pilates, który zajmował się rehabilitacją weteranów po I wojnie światowej. Poznając nazwisko twórcy, już chyba mamy za sobą wyjaśnianie pochodzenia nazwy tego sportu, ale nadal zapraszamy do zapoznania się z tym jak wyglądają ćwiczenia, jakie są efekty ćwiczenia pilatesu i czy pilates odchudza? 

Kobieta ćwiczy pilates
Kobieta ćwiczy pilates | elements.envato autor AboutImages
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Pilates to bardzo zdrowa  i bezpieczna forma treningu ogólnorozwojowego, dzięki której zyskujesz lepszą sylwetkę i wszystkie poboczne korzyści z uprawiania sportu jak dobre samopoczucie, czy lepszą sprawność fizyczną. Metodę można stosować praktycznie na każdym poziomie rozwoju fizycznego, a co najlepsze jest ceniona podczas różnych rehabilitacji. 

Jak wyglądają ćwiczenia w pilatesie ?

Ćwiczenia w pilatesie to połączenie elementów z jogi, ćwiczeń ze szkól baletu, ćwiczeń izometrycznych, czyli ćwiczeń gdzie musimy statycznie napinać mięśnie oraz ćwiczeń oddechowych przy dźwiękach spokojnej muzyki.

Zobacz na poniższym nagraniu, jak to wygląda w praktyce.

System ten ma zadania rozciągać i aktywizować nasze wszystkie mięśnie, również naciskiem na mięśnie głębokie.

Czy pilates odchudza?

Pilates jak każde inne ćwiczenie fizyczne wywołuje w organizmie deficyt kaloryczny. Żeby uzyskać odpowiedni spadek masy swojego ciała, musisz wplanować ilość spalonych kalorii podczas tych ćwiczeń i za pomocą odpowiedniej diety utrzymywać niedostatek kalorii na sumie dziennej według bilansu, który potrzebujesz. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu