Co to jest city break?

redakcja | 13.10.2022 10:07

Podróżowanie i turystyka ma wiele barw. Jedną z nich jest city break. Zobacz poniżej, co to jest city break i oceń, czy podoba Ci się taki sposób wypoczynku. 

Stare miasto, Praga, ilustracja do artykułu o city break
Stare miasto, Praga, ilustracja do artykułu o city break | envato, autor Givaga
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Prosta definicja city break ma postać: krótka podróż w celu zwiedzenia miasta połączone z noclegiem.

Pod tą definicją kryje się najczęściej weekendowy wypad do jednego z Europejskich miast (wliczając oczywiście miasta polskie). Nam nie pasuje w tej definicji słowo "zwiedzanie", bo city break może mieć wiele motywacji i obliczy. City break może być kulinarny, wypoczynkowy, imprezowy, a dopiero na końcu mieć charakter zwiedzania.   Pojęcie city break spopularyzowały tanie linie lotnicze, które umożliwiły tani dolot do ciekawych miejsc w Europie. Dlatego nierozerwalnie lista najpopularniejszych miejsc na city break łączy się z siatką tanich połączeń przewoźników lotniczych jak PLL LOT (szczególnie promocje w Szalonej Środzie), Ryanair czy Wizz Air. 

Pamiętać należy, że nie tylko linie lotnicze mają zasługę w popularyzowaniu city break,  bo krótkie podróżowanie weekendowe ułatwiły również serwisy rezerwacyjne miejsce do spania jak Booking, Airbnb lub społecznościowy Couchsurfing (zobacz: co to jest couchsurfing?).

Artykuły z portalu