reklama

Co można zrobić z mrożonych truskawek?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Mrożone truskawki możemy  wykorzystać w kuchni na wiele sposobów, równie te zamrożone przez nas i kupione jako mrożonki. Ja zawsze trzymam w lodówce jakieś zamrożone truskawki i bardzo często je wykorzystuję. Nie masz pomysłu co zrobić z mrożonych truskawek? Przedstawiamy nasze pomysły, mamy nadzieję, że coś wybierzesz i nie zmarnujesz swoich zamrożonych truskawek. Z mrożonych truskawek nie musisz robić tylko mrożonej lemoniady truskawkowej lub sorbety. Mrożone truskawki nadają się też do innych znakomitych potraw.

Mrożone truskawki
Mrożone truskawki | envato, autor OxanaDenezhkina
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje
reklama

Koktajli mleczny (milkshake) z truskawkami

Koktajl mleczny o smaku truskawek znakomicie smakuje i wiedzą o tym wszyscy. Mrożone truskawki bardzo dobrze, się do niego nadają. Nawet czasami lepiej niż niemrożone, bo koktajl od razu ma niską temperaturę.

Jeżeli nie lubisz samych truskawek  w koktajlu mleczny, to połącz je z mango lub bananem. Będą smakować obłędnie. 

Ciasto z kruszonką i truskawkami

Z zimnych koktajli mlecznych przechodzimy do wypieków. Mrożone truskawki nadają się idealnie do tradycyjnego ciasta z kruszonką. Ciasto z kruszonką może być mieszane z innymi owocami (też mrożonymi), śmiało obok truskawek dodaj maliny, borówki, porzeczki, czy śliwki.

Sernik z truskawkami i kruszonką

Zostajemy dalej w ciastach. Znakomitym połączeniem mrożonych truskawek i kruszonki jest sernik z truskawkami i kruszonką. Bardziej skomplikowany sposób na wykorzystanie mrożonych truskawek, ale to połączenie smakuje idealnie, a przepisów na taki sernik w sieci jest bardzo dużo.  

Truskawkowa lemoniada 

Wykorzystując tylko 3 dodatkowe składniki: cytryny, cukier, wodę możesz zrobić z mrożonych truskawek idealnie orzeźwiający napój, który smakuje fantastycznie!

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu