Kupując prezenty świąteczne, jedni celują w praktyczność, inni w radość z użytkowania. Szukasz prezentu dla technologicznego geeka lub gamera? Wybierz taki, który będzie miał obie wymienione cechy. Wbrew pozorom, taki podarunek wcale nie musi być drogi.

Jaki gadżet tech kupić pod choinkę?

Tech-gadżety stanowią niezwykle rozbudowany segment rynku. Paradoksalnie, szeroka oferta wcale nie ułatwia wyboru prezentu dla geeka lub gamera, bo przyglądając się ofercie marketów z elektroniką lub sklepów internetowych, nietrudno o zawrót głowy wynikający z dezorientacji. Jaki gadżet warto kupić, by podarunek sprawił autentyczną radość?

Zacznijmy od tego, czego kupować nie warto. Nie polecamy „bajerów”, które tylko nawiązują do świata nowoczesnych technologii, ale nie pełnią żadnej praktycznej funkcji. Zapewniamy, że taki prezent będzie tylko nośnikiem kurzu. Warto upewnić się, jakie gadżety ma w swojej kolekcji adresat prezentu. Nie ma nic gorszego niż powielony prezent.

Zanim wybierzesz konkretny produkt, zastanów się nad zainteresowaniami osoby, do której ma on trafić. Oczywiste jest, że podarunek, który ucieszy typowego gamera, niekoniecznie będzie atrakcyjny dla miłośnika urządzeń mobilnych. Jeżeli nie masz możliwości ustalenia dokładnego spektrum hobby adresata prezentu, postaw na uniwersalne rozwiązania, takie jak dobre słuchawki bezprzewodowe, smart-opaska, zestaw do czyszczenia ekranów LCD, voucher aktywujący dostęp do serwisu streamingowego, którego nie subskrybuje dana osoba (a który chciałaby subskrybować), powerbank czy choćby głośnik bezprzewodowy. Każda z tych propozycji to gotowa recepta na udany tech-prezent. 

Pomysły na prezent dla gamera albo miłośnika technologii - lista

Jeżeli jednak szukasz podarunku dla kogoś, kogo znasz jak samego siebie, postaw na gadżet, który będzie odpowiadał zainteresowaniom tej osoby. Poniżej zamieszczamy listę ciekawych propozycji na gwiazdkowy prezent dla fanów technologii i gamingu.

  • Okulary z filtrem niebieskiego światła – negatywny wpływ niebieskiego światła na jakość snu został potwierdzony naukowo. Maniacy nowoczesnych technologii spędzają długie godziny przed ekranami swoich komputerów i urządzeń mobilnych. Szukasz praktycznego prezentu, który wyrazi twoją troskę o zdrowie obdarowanej osoby? Okulary blokujące dopływ niebieskiego światła będą świetnym wyborem.
  • Subskrypcja Xbox Game Pass lub PS Plus – każdy gracz marzy o dostępie do najnowszych tytułów i o rozszerzeniu możliwości swojej ulubionej konsoli. Jeżeli adresat prezentu reprezentuje team Xbox, świetnym podarunkiem będzie kod aktywujący dostęp do usługi Game Pass. Użytkownicy konsoli PlayStation z całą pewnością ucieszą się z dostępu do usługi PS Plus.
  • Subskrypcja GeForce NOW – nie można zapomnieć o graczach, dla których nie istnieje wirtualny świat poza pecetem. Dla nich, doskonałym podarunkiem będzie subskrypcja usługi GeForce NOW.
  • Czytnik e-booków – nasza kolejna propozycja łączy świat nowoczesnych technologii ze światem kultury. Czytnik e-booków to podarunek, z którego ucieszy się każdy gadżeciarz. Oferta rynkowa jest dość rozbudowana, więc łatwo będzie można wybrać odpowiednie urządzenie. Polecamy tegoroczny model Kindle 11 z 6-calowym ekranem.
  • Gra komputerowa – grudzień to czas najgorętszych premier w świecie gamingu. Pod koniec roku ukazują się najbardziej wyczekiwane tytuły na wszystkie platformy, a skoro mówimy o nowościach, wybór tytułu, którego adresat prezentu jeszcze nie ma w swojej bibliotece, nie będzie dużym problemem.
  • Fotel gamingowy – to propozycja nie tylko dla graczy, ale dla wszystkich, którzy spędzają długie godziny przed biurkiem. Nowoczesny design nie jest jedyną zaletą tego typu foteli. Na uwagę zasługują przede wszystkim ergonomiczne rozwiązania, które znacząco wpływają na komfort.
  • Dysk zewnętrzny SSD – każdy fan nowoczesnych technologii doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że żadna przestrzeń na dane nie jest za duża. Szybki dysk zewnętrzny z całą pewnością okaże się trafionym prezentem.
  • Dron – jeżeli niska cena nie jest dla ciebie priorytetem, ciekawym pomysłem na prezent może okazać się dron. To jeden z tych gadżetów, które w każdym obudzą dziecko.