Segment flagowców z najwyższej półki jest mocno obsadzony. Właściwie każdy liczący się producent ma swojego przedstawiciela w tej kategorii, ale od wielu lat dominującą pozycję w klasie ultrawydajnych smartfonów zajmuje Samsung. Aktualna topowa linia koreańskiego producenta – S22 – składa się ze smartfonów kompletnych, oferujących wszystko, co tylko można zaoferować. Użytkownicy doceniają użyteczność tych urządzeń, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że modele z serii S22 oferują sporo udogodnień, które nie są oczywiste w innych smartfonach z Androidem na pokładzie.
Pomocne funkcje w Samsungu Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 to nie tylko topowy hardware, ale także software z najwyższej półki. Nakładka One UI działa szybko i stabilnie, a do tego oferuje swoim użytkownikom sporo praktycznych opcji. Jedną z nich jest zapobieganie wyłączeniu ekranu, gdy użytkownik patrzy na swój telefon. Większość osób ustawia czas automatycznego wygaszenia matrycy, ale ta funkcja staje się kłopotliwa w wielu sytuacjach, np. w trakcie czytania e-booków.
Każdy fan smartfonów od Samsunga z całą pewnością pamięta linię Galaxy Note. Ta odeszła już do historii, ale model S22 Ultra przejął jej najważniejszą funkcję – obsługę zintegrowanego rysika. Czy wiesz, że to akcesorium służy nie tylko do robienia notatek i rysowania, ale także do wykonywania gestów w powietrzu? W trakcie odtwarzania muzyki, można zmienić poziom głośności poprzez uniesienie (dla zwiększenia natężenia dźwięku) lub opuszczenie (dla zmniejszenia natężenia dźwięku) rysika z naciśniętym przyciskiem. Warto też wspomnieć, że rysik może działać także jako zdalny wyzwalacz dla aparatu.
Zastosowany w S22 ekran Super AMOLED to światowa czołówka. Wyświetlane treści prezentują się fantastycznie, przede wszystkim dzięki głębokiej czerni, gwarantującej nieskończony kontrast. Oprogramowanie telefonu umożliwia ustawienie trybu ciemnego, dzięki któremu wszystkie systemowe aplikacje będą wyświetlane na czarnym tle. Warto wspomnieć, że nakładka One UI umożliwia wymuszenie tego trybu nie tylko w narzędziach systemu, ale także w apkach pochodzących od zewnętrznych dostawców.
Zaskakujące funkcje w Samsungu Galaxy S22
Co jeszcze potrafi flagowa „galaktyka”? Nowy telefon potrafi kręcić wspaniałe filmy poklatkowe z pełną stabilizacją. Ktoś może powiedzieć, że to żadna nowość, ani tym bardziej ciekawostka. Prawdą jest, że funkcja Hyperlapse była dostępna już w modelu Note 10, ale dopiero w S22 można ją używać nie tylko z obiektywem głównym i szerokokątnym, ale także z optycznym zoomem.