Ciekawe funkcje Apple Watch. Zobacz co kryje w sobie Twój Apple Watch

redakcja | 09.12.2022 13:04

Z każdą kolejną generacją, zegarki Apple Watch stają się coraz bardziej funkcjonalne. Użytkownicy tych smart-gadżetów ochoczo korzystają z ich funkcji, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co tak naprawdę potrafi urządzenie noszone przez nich na nadgarstku. Jakie ciekawostki skrywa inteligentny zegarek od Apple? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

ciekawe funkcje apple watch
ciekawe funkcje apple watch | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Apple Watch to bez wątpienia jedna z najciekawszych propozycji na rynku inteligentnych zegarków. Urządzenie sygnowane przez tech-giganta z Cupertino w niezwykle umiejętny sposób łączy atrakcyjny design i fantastyczną jakość wykonania z rozbudowaną funkcjonalnością. O tym, jak bardzo użyteczny okazuje się ten gadżet, doskonale wie każdy jego użytkownik. Trzeba jednak podkreślić, że to małe urządzenie skrywa także sporo nieoczywistych funkcji.

Pomocne funkcje w Apple Watch

Stwierdzenie, że Apple Watch to w zasadzie mini-smartfon, z całą pewnością nie jest nadużyciem. To niewielkie urządzenie może nam zastąpić pełnoprawny telefon w wielu codziennych sytuacjach. Jedną z nich jest nawigowanie. Nie każdy wie, że aby dotrzeć do celu z Apple Watchem, nie trzeba nawet spoglądać na ekran. Wystarczy tylko skorzystać z funkcji nawigowania wibracjami. O tym, w którą stronę użytkownik powinien skręcić, poinformują go subtelne wibracje, inne dla skrętu w prawo i lewo.

Zgubiłeś swoją drugą połówkę w tłumie na festiwalu lub gdzieś między sklepowymi regałami? Nie musisz do niej dzwonić. Wystarczy skorzystać z funkcji Walkie-Talkie. Po wcześniejszym skonfigurowaniu aplikacji FaceTime, wystarczy tylko wybrać użytkownika, z którym chce się porozmawiać.

Piloty mają to do siebie, że „lubią się chować” przed swoimi użytkownikami. Nie musisz gorączkowo szukać kontrolera do Apple TV, by wstrzymać odtwarzanie lub zmienić poziom głośności, bo tą samą funkcję spełnia twój Apple Watch.

Telefon zadzwonił w najmniej odpowiednim momencie? Możesz szybko i łatwo wyciszyć dzwonek, zakrywając ekran Apple Watcha dłonią.

Ciekawe funkcje Apple Watch pomogą chronić Twoje zdrowie

Monitorowanie tętna i poziomu natlenienia krwi to funkcje, które są oczywiste dla każdego użytkownika Apple Watcha. Nie każdy jednak wie, że ich smart-zegarek może też chronić słuch. W tym celu wystarczy skorzystać z aplikacji Hałas. Wówczas, Apple Watch zacznie monitorować natężenie dźwięku w otoczeniu. Jeżeli średni poziom próbek zarejestrowanych w ciągu ostatnich 3 minut przekroczy określony poziom, urządzenie powiadomi o tym użytkownika.

Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, w której konieczna będzie interwencja służb ratunkowych. Niestety, wypadki chodzą po ludziach, a gdy dojdzie do niespodziewanego zdarzenia, ważna jest każda sekunda. Zegarki Apple Watch są wyposażone w funkcję Alarmowe SOS. Po jej wybraniu, urządzenie skomunikuje się z służbami ratunkowymi i udostępni im położenie użytkownika. Po zakończeniu połączenia, zegarek automatycznie wyśle wiadomość do kontaktów oznaczonych jako alarmowe.

Warto też wspomnieć, że zegarki od Apple mogą wykrywać upadek. Jeżeli system wykryje, że użytkownik rusza się, poczeka z wezwaniem pomocy na jego reakcję na alert. Jeżeli urządzenie przez minutę nie wykryje ruchu, automatycznie wezwie pomoc.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama