Zanzibar jest prawdziwą perłą w koronie Tanzanii. Na tę niewielką wysepkę co roku ściągają tłumy turystów spragnionych słońca i rajskich widoków. A jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie stanowi plaża Blue Bay Beach. Rozciąga się ona wzdłuż dużego lasu palmowego między miejscowościami Kiwengwa i Pongwe we wschodniej części wyspy.

Gdzie znajduje się plaża Blue Bay Beach?

Położenie 5°99’82.77’’S 39°38’17.81’’E Podobnie jak większość plaż Zanzibaru, Blue Bay Beach pokryta jest drobnym, białym, miękkim piaskiem. Plaża jest długa (ok. 6 kilometrów) i dość szeroka. Co jakiś czas podczas spaceru możemy się natknąć na małe łódki rybackie cumujące przy prowizorycznych kejach. Jako że obok turystyki, to właśnie połowy stanowią główną gałąź gospodarki wyspy, możemy spotkać na plaży miejscowych rybaków i ich żony, którzy zajmują się przerobem połowu.

Kiedy lecieć na Blue Bay Beach?

Chociaż na Zanzibarze ładna pogoda utrzymuje się zwykle cały rok, to poza szczytem sezonu urlopowego plaże są względnie puste i pozwalają w bardziej kameralnej atmosferze doceniać swoje walory. Na tej plaży absolutnie nie można się nudzić! Blisko brzegu znajdują się fantastyczne rafy koralowe, które można penetrować zarówno z akwalungiem, jak i bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Jeżeli natomiast preferujemy nieaktywny wypoczynek, cienia użyczą nam rosnące na plaży palmy kokosowe i bananowce. Wszystko to połączone z czystą, błękitną wodą, pozwala każdemu turyście poczuć się jak w raju. Warto wspomnieć, że wzdłuż plaży swoje siedziby ma kilka znakomitych hoteli.