reklama

Bambi wraca jako maszyna do zabijania. Horror ze słodkim jelonkiem

redakcja | 29.11.2022 00:43

"Bambi: The Reckoning" ma być filmem, który odwróci o 180 stopnii wasze wspomnienia z dzieciństwa na temat słodkiego jelonka Bambi. Jelonek ma powróci jako brutalna maszyna do zabijania. Zmiana historii jelonka w tak drastyczny sposób jest możliwa między innymi dlatego, że prawa do wizerunku jelonka trafiły do domeny publicznej. Disney prawdopodobnie nie zdecydowałby się nigdy na taki ruch.

Teraz jednak prawie każdy może stworzyć własną historię z wykorzystaniem tego bohatera. 

Bambi, ilustracja do artykułu
Bambi, ilustracja do artykułu | envato, autor imagexphoto
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Słodki Bambi, któremu kłusownik zabił mamę,  w mrocznej odsłonie, powróci dzięki Scottowi Jeffrey (reżyser) oraz Rhysowi Waterfield (producent). Przy współpracy obu panów powstała już inna mroczna wersja dziecięcej historii pt. "Kubuś Puchatek: Krew i miód". Kubuś Puchatek przedstawiony tam jest psychopatyczny morderca wymienionego slashera. 

Bambi oryginalnie to Disneyowska produkcja z 1942 roku oparta na książce Feliksa Saltena (książkę opublikowano w USA w 1928 roku). Film opisuje przygody młodego jelonka Bambi, któremu zostaje zastrzelona mama podczas polowania w lesie. Bambi całą młodość beztrosko spędza z przyjaciółmi. Są nimi królik Tuptuś, skunks Kwiatek oraz łania Felinka. Niestety pierwsze spotkanie Bambiego z ludźmi kończy się śmiercią matki od kul myśliwego.

Jeffrey informacje o horrorze Bambi: The Reckoning ujawnił w rozmowie z portalem "Dread Central".

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu