Larian Studios wprowadza pierwszego patcha do Baldur’s Gate 3. Co zostało poprawione?

O gigantycznym sukcesie Baldur’s Gate 3 słyszała każda osoba interesująca się światem gier. Produkcja Larian Studios zbiera najlepsze recenzje, a gracze spędzili na rozgrywce łącznie ponad 20 tysięcy lat. Mimo wszystko tytuł nie uniknął błędów. Twórcy nie czekali jednak długo. Niedawno do gry trafił pierwszy patch, który naprawił ponad 1000 błędów. Co zawierała aktualizacja? Lista jest tak obszerna, że nie zmieściła się w limicie znaków na platformie Steam. Przedstawimy jednak najważniejsze zmiany, które zostały wprowadzone do Baldur’s Gate 3.

  • Postacie niezależne nie będą już widzieć gracza, kiedy nie powinny. Ich sztuczna inteligencja została poprawiona, a więc skradanie będzie wreszcie łatwiejsze.
  • Lewitujące przedmioty zostały usunięte. Żaden latający kufel nie będzie już zaburzał powagi niektórych scen.
  • Miłośnicy Shadowheart mogą odetchnąć z ulgą. Zakończenie sceny romansowej z bohaterką będzie włączać się już dla każdego gracza.
  • Problemy wizualne zostały wyeliminowane. Braki niektórych obiektów graficznych nie będą już zaburzać scenerii.
  • Larian Studios poprawiło także balans rozgrywki. Walki powinny być teraz jeszcze bardziej dopracowane.
  • Gracze, którzy grają krasnoludem lub inną niższą rasą otrzymali wreszcie możliwość całowania swoich ukochanych postaci. Sceny tego typu nie będą już groteskowe, ponieważ towarzysze mogą uklęknąć w takiej sytuacji.
  • Poprawiono niektóre dialogi z towarzyszami. Zmiany otrzymały większość grywalnych postaci.

Warto jednak zaznaczyć, że zmian jest znacznie więcej. Niektóre jednak zawierają spoilery. Całą listę zmian znajdziecie tutaj.

Baldur’s Gate 3 to absolutny hit. Recenzje są jednoznaczne

Mimo błędów Baldur’s Gate 3 zbiera przytłaczająco pozytywne recenzje. Gracze pokochali produkcję za fabułę, rozgrywkę i oprawę graficzną. Trzeba przyznać, że w grze nawet zadania poboczne są naprawdę interesujące. Co więcej, postacie, które gracze spotykają w trakcie historii, mają złożone osobowości i ciekawe przeżycia, które mają wpływ na rozgrywkę. Recenzenci oraz gracze są zgodni, że Baldur’s Gate 3 może być nawet grą roku 2023. Na portalu Metacritic tytuł otrzymał 96 punktów na 100. Z kolei gracze na tej samej stronie ocenili produkcję na 9.1 na 10. Trzeba przyznać, że takie wyniki zdarzają się naprawdę rzadko. Przyszłość gry wygląda naprawdę obiecująco.

Czytaj także: Własny serwer Minecraft: Jak to zrobić? >>