Na przejście głównego wątku potrzeba minimum 75 godzin. Baldur’s Gate 3 oferuje jednak jeszcze więcej

Baldur’s Gate 3 oferuje co najmniej 75 godzin rozgrywki. Będzie to czas potrzebny na przejście samego głównego wątku. Twórcy jednak zapowiadają, że zawartość w grze wystarczy nawet na 200 godzin. Co dokładnie znajdzie się w produkcji? Odpowiadamy.

Na czym skupi się fabuła? Historia będzie toczyć się około stu lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Wrota Baldura zostaną najechane przez Ilithidów. Napastnikom udaje się porwać wielu mieszkańców miasta, których następnie będą zamierzali poddać ceramorfozie. Proces polega na zainfekowaniu mózgu ofiary zarodkiem Łupieżcy Umysłów. Ostatecznie osoba zakażona umiera, a jej ciało wykorzystywane jest później przez pasożyta.

Kim zagrają gracze? Głównym bohaterem będzie ofiara, której udaje się uciec z rąk oprawców. Mimo to, w jego głowie i tak będzie rozwijać się zarodek. Początkowo, postać gracza będzie szukać lekarstwa na infekcje. Z czasem jednak zauważy, że dzięki Łupieżcy Umysłów zdobywa potężne zdolności.

Będzie dużo profesji oraz ras do wyboru. Gracze będą samodzielnie tworzyć głównego bohatera. Będzie on mógł być więc elfem, krasnoludem, człowiekiem, czy na przykład niziołkiem. Lista posiada aż 11 głównych ras oraz 31 podras. Co więcej, twórcy przygotowali również 7 postaci, które będzie można wybrać jako swoje własne. Jeśli jednak gracz nie zdecyduje się na żadną z nich, będzie mógł wcielić je do swojej drużyny. Gracze będą wybierać także profesje. Lista zawiera aż 12 opcji oraz 46 podklas. Zdecydowanie będzie więc z czego wybierać.

Jak wygląda rozgrywka? Choć świat będzie otwarty, to jednak głównym aspektem będzie fabuła, która popchnie gracza do przodu. System dialogów będzie bardzo podobny do tego znanego z serii gier Dragon Age. To jednak jedyne podobieństwo. Wiele aspektów gry będzie rozwiązana tak samo jak w papierowych RPG-ach. Niektóre aspekty będą wymagać rzutu kostką. Dodatkowo, starcia z przeciwnikami będą odbywać się w systemie turowym.

Czy będzie tryb kooperacji? Jak najbardziej! Fabułę będzie można przechodzić samotnie lub ze znajomym. Opcja będzie dostępna zarówno przez sieć jak i w tak zwanym trybie „hot seat”.

Kiedy odbędzie się premiera? Jak się okazuje, twórcy zdecydowali się wypuścić grę 3 sierpnia 2023 roku.