Assassin’s Creed: Mirage wróci do korzeni. Twórcy pozbywają się punktów doświadczenia

Choć Assassin;s Creed Origins, Odyssey, czy też Valhalla mają swoich fanów, to jednak wielu miłośników uniwersum marzyło o powrocie ulubionej serii do korzeni. Najwyraźniej Ubisoft postanowił wysłuchać graczy. Jak zapowiadają twórcy, Assassin’s Creed: Mirage wróci do korzeni serii. Niedawno opublikowany zwiastun, opowiada nieco więcej na temat produkcji.

"Po akcie śmiertelnej zemsty Basim ucieka z Bagdadu i dołącza do starożytnej organizacji – The Hidden Ones. Poznając ich tajemnicze rytuały i potężne zasady, udoskonali swoje wyjątkowe zdolności, odkryje swoją prawdziwą naturę i zrozumie nowe wyznanie – takie, które odmieni jego los w sposób, jakiego nigdy nie mógł sobie wyobrazić"

- można przeczytać w opisie zwiastuna. Tak więc sama historia tytułu zapowiada się naprawdę interesująco. Tym bardziej że główny bohater pojawił się już wcześniej w serii. Basima można było spotkać w Assassin’s Creed: Valhalla. Kolejna odsłona serii skupi się na wyjaśnieniu, w jaki sposób bohater został skrytobójcą. Akcja będzie się więc toczyć 12 lat przed wydarzeniami z Valhalli. To, co jednak najbardziej przykuło uwagę graczy to obietnica Ubisoftu, z której wynika, że seria powróci nieco do swoich korzeni. Jakie funkcje znajdą się ponownie w nowym tytule? Przede wszystkim twórcy postanowili zrezygnować całkowicie z punktów doświadczenia. Rozwój postaci będzie działać na zasadzie ewolucji. Tak więc Basim będzie rozwijać się wraz z upływem czasu spędzonym na rozgrywce i przechodzeniu głównej linii fabularnej. To jednak nie wszystko. Główny bohater ma również posiadać możliwość zafarbowania swojego stroju. Miłośnicy serii z pewnością pamiętają tę funkcję jeszcze z czasów przygód Ezia. Na ten moment nie wiadomo jeszcze wiele więcej, jednak można powiedzieć, że taki powrót serii do swoich korzeni zapowiada się naprawdę interesująco. Wszyscy fani muszą więc koniecznie zapamiętać, kiedy odbędzie się premiera. Przewidywana data na ten moment to 12 października 2023 roku. Gra zostanie wydana na komputery osobiste, Xboxa One, Xboxy Series X/S oraz PlayStation 4 i PlayStation 5, oraz będzie posiadać polską wersję językową w formie napisów.