Na pewno czy napewno?

redakcja | 04.10.2022 08:08
Na pewno czy napewno?
Na pewno czy napewno? | depositphotos.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Na pewno to jeden z najbardziej problematycznych stwierdzeń w języku polskim jeżeli chcemy je zapisać. Na pewno to również jeden z popularniejszych błędów w polskiej pisowni. Poprawna forma jest oczywiście rozłączna. Przyimek na piszemy rozłącznie z formą przymiotnika „pewno”.

Synonimy do wyrażenia na pewno

Jeżeli uważasz, że nie zapamiętasz poprawnej formy zapisu na pewno to możesz użyć jeden z popularnych synonimów do tego wyrażenia: bez dwóch zdań, bez wątpienia, bez wątpliwości, bezspornie, bezsprzecznie, ewidentnie, najwyraźniej, niepodważalnie, niewątpliwie, niezaprzeczalnie, z całą pewnością, zapewne.

Na pewno - użycie w poprawnych zdaniach

Na pewno będę dzisiaj u Ciebie na kolacji. Zrób dodatkową porcję. Ona na pewno Cię przeprosi, nie martw się na zapas, że stracisz przyjaciółkę. Na pewno nie wiem jak to napisać.Sprawdź kiedy na pewno nie jesteś w ciąży!Jak na pewno nie zajść w ciąże? Jak na pewno zajść w ciąże? Dlaczego na pewno piszemy oddzielnie?Czy bajkę Muminki na pewno powinny oglądać dzieci?Czy niebo na pewno istnieje? Jaką mam pewność, że na pewno przyjedziesz?Na pewno jutro będzie podobna pogoda.Jak na pewno zdać egzamin?

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama