To prawda, kwota, na której skupiamy się w tym rankingu, nie pozwala swobodnie przebierać w rynkowych ofertach. Na szczęście nie oznacza to, że zakup laptopa trzeba odłożyć do czasu, aż uda się nam powiększyć budżet na ten cel. Jeżeli oczekiwania będą adekwatne do możliwości, jakie oferuje sprzęt w cenie do 2000 zł, raczej nikt nie będzie rozczarowany nowym nabytkiem.

Laptopy do pracy do 2000 zł

Niedrogie laptopy bardzo dobrze sprawdzają się w większości codziennych zastosowań, także służbowych. Jeżeli w swojej pracy korzystasz przede wszystkim z pakietu biurowego, przeglądarki i poczty e-mail, kwota 2000 zł wystarczy, by kupić interesujący sprzęt.

  • HP 15s. W zastosowaniach służbowych ważne są nie tylko parametry, ale także elegancki wygląd komputera. HP 15s ma wyjątkowo elegancką obudowę, która sugeruje, że mamy do czynienia z laptopem z nieco wyższej półki. Co na pokładzie? Wystarczająco wydajny procesor Intel Core i3, 8 GB pamięci RAM i szybki dysk SSD 256 GB. Ekran IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD ułatwia pracę w trybie wielu okien.
  • ASUS D515DA. Kolejna interesująca propozycja w tym segmencie cenowym. Procesor AMD Ryzen 3 3250U, w połączeniu z 8-gigabajtową pamięcią RAM, zapewnia wystarczającą wydajność w typowych zastosowaniach służbowych. Dysk SSD o pojemności 256 GB to solidny magazyn danych, a ekran LED o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD gwarantuje wysoki komfort pracy.

Zobacz także: Kiedy wymienić biurko na biurko gamingowe >>

Laptopy do gier do 2000 zł

W mniej komfortowej sytuacji są fani gamingu, którzy na zakup laptopa mogą przeznaczyć najwyżej 2000 zł. Niestety, niedrogi komputer ze słabym procesorem i zintegrowanym układem graficznym pozwoli „odpalić” najwyżej tytuły retro. Jeżeli jednak rozgrywki toczysz przede wszystkim w usługach streamingowych, takie urządzenie sprawdzi się całkiem dobrze.

  • ASUS X515EA. Ten zgrabny laptop jest wyposażony w procesor Intel Core i3 11. generacji, układ graficzny Intel UHD Graphics, 8 GB pamięci RAM DDR4 i szybki dysk SSD 256 GB. Ekran IPS o rozdzielczości Full HD i przekątnej 15,6 cala zapewnia dobre kąty widzenia.
  • HUAWEI MateBook D 15. W tym modelu znajdziemy identyczny zestaw kluczowych komponentów, więc użytkownicy mogą liczyć na wrażenia porównywalne z tymi, jakie zapewnia ASUS. Mocną zaletą HUAWEIA jest pełna integracja ze smartfonami chińskiego producenta, co spodoba się osobom, które przed komputerem stawiają więcej zadań niż tylko gaming.