Czy warto trenować na paraletkach?

redakcja | 04.10.2022 09:49 Kategorie: Efekty ćwiczeń

Trening na paraletkach oprócz tego, że pomaga budować Ci niesamowitą siłę i wytrzymałość, to daje ogromną radość ze zdobywania kolejnych umiejętności. Na paraletkach cały czas można uczyć się nowych ćwiczeń i pozycji, a jak już poznacie wszystkie, to można zwiększać ich trudność praktycznie bez końca.  Jest to sport oparty na progresji, który nie przestaje się nudzić. 

Mężczyzna ćwiczy na paraletkach
Mężczyzna ćwiczy na paraletkach | envato, autor stockasso
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Może ćwiczenia na paraletkach wydają się z boku bardzo trudne oraz wydaje się, że  nie są dla początkujących, ale to nie jest to prawda i można zacząć trening sportowy od zera na paraletkach. 

Istnieje błędne i krzywdzące przeświadczenie, że paraletki to sprzęt gimnastyczny tylko dla profesjonalnych sportowców.  Właśnie jedną z największych zalet korzystania z paraletek jest to, że mogą z nich korzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni bywalcy siłowni.

Istnieje wiele stosunkowo łatwych ćwiczeń na poziomie początkującym, od których będziesz zaczynał swój trening na paraletkach. Nie zaczynasz od stania na rękach, a od zwykłych pompek na podwyższeniu i z tygodnia na tydzień uczysz się nowych ćwiczeń, figur i zwiększasz ilość powtórzeń,

Największymi korzyściami, w naszej ocenie, z treningu na paraletkach jest zwiększanie siły,  mobilności,  stawów i balansu, który nie jesteście w stanie  wyćwiczyć w tradycyjnych sportach siłowo kondycyjnych. 

Paraletki są znakomitym treningiem uzupełniającym do wielu dyscyplin sportowych, ja treningiem na paraletkach uzupełniam swój trening windsurfingowy. 

Kolejną zaletą jest to, że jak już posiadasz paraletki, to możesz trenować w dowolnym miejscu na każdej szerokości geograficznej, bo paraletki są stosunkowo małymi i prostymi przenośnymi elementami. Ze mną jeżdżą na każdy wyjazd służbowy i prywatny, a nawet bardzo często zabieram je do bagażu nadawanego do samolotu.  Oprócz paraletek w moim bagażniku zawsze jeździ trickboard. 

Paraletki - jak i sam trerning z masą włąsną - nie zastąpi w 100% treningu siłowego na siłowni, ale jest to bardzo dobra alternatywa i  jedną z największych zalet korzystania z paraletek jest to, że możesz uzyskać świetny trening w zaciszu swojego domu.

Cena paraletek, które zostaną z Tobą na wiele lat, nie powinna przekroczyć ceny miesięcznego karnetu na dobrej siłowni. 

Zalet treningu na paraletkachm jak i samego treningu opartego na progresji jest jeszcze więcej, ale mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię już teraz do zakupu swojej pary paraletek i startu tego tak wciągającego treningu. 

Ja tutaj tyle się rozpisuję o paraletkach, ale czy na pewno wiesz, jak one są skonstruowane? Zobacz co to są paraletki?

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu