reklama

Wrzuć to do woreczka i połóż w samochodzie. Najtańszy sposób na parujące szyby w samochodzie

redakcja | 12.12.2022 21:51

Zaparowane szyby nie tylko są uciążliwe, ale stwarzają realne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu. Problem pojawia się najczęściej w okresie jesiennym i zimowym, a spowodowane jest to znacznymi różnicami temperatur na zewnątrz samochodu, w samochodzie oraz w naszych garażach. 

Zaparowane szyby w samochodzie, ilustracja do artykułu
Zaparowane szyby w samochodzie, ilustracja do artykułu | envato, autor cobaltstock
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Przyczyn parowania szyb w samochodzie może być sporo, ale wszystkie wiążą się z nadmiernym gromadzeniem wilgoci w środku samochodu o którą w okresie zimowym nie jest trudno. Nawet najlepszy filtr powietrza ma problem z poradzeniem sobie z wilgocią przynoszoną na naszych ubraniach, butach (śnieg i błoto pośniegowe). 

Jak poradzić sobie z parującymi szybami?

Potrzebujesz dodatkowy pochłaniacz wilgoci. Nie musisz na szczęście kupować żadnego dodatkowego urządzanie. Znakomitym pochłaniaczem wilgoci, który poradzi sobie z nadmiarem wilgoci w Twoim samochodzie jest silikonowy żwirek dla kota.

Koci żwirek, ilustracja do artykułuenvato, autor axelbueckert | Koci żwirek, ilustracja do artykułu

Zapakuj dwie garście silikonowego żwirku w oddychający woreczek - najlepiej nada się na to czysta wełniana skarpeta - i umieść taki pakunek blisko przedniej szyby. Taki pakunek poradzi sobie nawet z dużą nadmiarową wilgocią. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu