Ranking aplikacji randkowych 2022. Gdzie poznawać ludzi w internecie?

redakcja | 14.12.2022 13:16 Kategorie: Aplikacje na smartfona

Internet wywiera wpływ na dosłownie każdą sferę życia. Sieć zrewolucjonizowała rozrywkę, edukację, pracę i... randkowanie. Kiedyś, niezawodnym narzędziem towarzyskim były czaty. Dziś, tę rolę przejęły aplikacje do randkowania. Które z nich warto brać pod uwagę. Poniżej zamieszczamy zestawienie najciekawszych propozycji.

aplikacja randkowa
aplikacja randkowa | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Końcówka roku to czas nowych postanowień i obietnic, które składamy samym sobie. Dla wielu, najważniejszym noworocznym postanowieniem jest poznanie drugiej połówki. Nie ulega wątpliwości, że aplikacje randkowe mogą znacząco w tym pomóc.

Jak poznawać ludzi w internecie za pomocą aplikacji randkowych?

W opinii niektórych, aplikacje randkowe służą niczemu, bo przecież lepiej poznawać się w realnym świecie. Inni twierdzą, że internet daje dużo większe możliwości w tym temacie. Cóż, na ten temat można dyskutować w nieskończoność, a i tak żadna ze stron nie zdoła przedstawić argumentu przeważającego. Faktem jest, że w czasach, w których doba często okazuje się za krótka, trudno jest znaleźć choćby kilka chwil na kontakty towarzyskie. Jeżeli więc ten pierwszy, najważniejszy krok można wykonać bez wychodzenia z domu, po co wyrokować, co jest właściwe, a co nie?

Technologia może sporo ułatwić, ale żadna, nawet najlepsza aplikacja nie załatwi sprawy za nas. To, czy uda nam się poznać kogoś interesującego i przenieść tę relację na realny grunt, zależy przede wszystkim od nas samych. Żeby zwiększyć swoje szanse, warto zaprezentować się od najlepszej strony, przy czym należy podkreślić, że owa „najlepsza strona” powinna przedstawiać Twoją realną, nie wyimaginowaną osobowość. Prezentując się za pomocą wyimaginowanych cech i osiągnięć (czyli de facto retuszując swoją osobowość), łatwiej wzbudzisz zainteresowanie, ale musisz zdać sobie sprawę z tego, że w ten sposób przyciągniesz osoby, które nie są zainteresowane Twoim prawdziwym „ja”.

Szczery opis to absolutna podstawa. Napisz na swój temat więcej niż kilka zdań. Jeżeli swoje zainteresowania, pozytywne cechy i oczekiwania wobec drugiej osoby możesz zawrzeć w kilkudziesięciu słowach, nie licz na to, że ktoś uzna Cię za osobę wartą zainteresowania.   

Tak samo ważne jak opis są też zdjęcia. Fotka dowodowa? Zapomnij, to nie działa. Zaprezentuj się w pełnej krasie, nawet jeżeli fotografia ma uwydatnić także Twoje wady. Bądźmy szczerzy, każdy ma pewne cechy wyglądu, z których nie jest dumny. Nie ukrywając ich, dajesz otoczeniu do zrozumienia, że akceptujesz siebie, a to naprawdę mocny przekaz.

Pamiętaj o ciekawej kompozycji zdjęć. Niech „fotki” będą poniekąd potwierdzeniem tego, co zostało zawarte w opisie. Pokaż się w ciekawych miejscach, które najbardziej lubisz odwiedzać i w trakcie uprawiania aktywności związanej z Twoimi zainteresowaniami i hobby.

Najlepsze aplikacje randkowe - ranking

Żeby móc poznać interesującą osobę, warto postawić na aplikacje, które mają najwięcej aktywnych użytkowników. Poniżej znajdziesz kilka interesujących propozycji.

  1. Tinder. Nazwa tego narzędzia stała się już synonimem wszystkich aplikacji randkowych. Tinder zachwyca maksymalnie prostą obsługą, bazującą na zasadzie pierwszego wrażenia. Jeżeli dana osoba spodoba ci się, przesuwasz jej zdjęcie w prawo, jeżeli nie – wykonujesz ruch w lewo. Gdy oboje wpadniecie sobie w oko, będziecie mogli porozmawiać na prywatnym czacie.
  2. Badoo. Kolejna aplikacja randkowa, która bije rekordy popularności nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Po stronie plusów tego narzędzia należy zapisać skrupulatny proces weryfikacji użytkowników, który skutecznie odsiewa wszelkiej maści boty.
  3. ZaadoptujFaceta. Nasza kolejna propozycja działa na nieco innej zasadzie. W tym przypadku, panowie mogą zabiegać o względy pań wyłącznie ciekawym opisem i interesującymi fotografiami. Jeżeli kobieta wzbudzi ich zainteresowanie, mogą jedynie wysłać zauroczenie, a adresatka „zaczepki” decyduje, czy podejmie rozmowę.
  4. Sympatia. Zestawienie zamykamy popularną polską aplikacją, która skupia singli o konkretnych wymaganiach i oczekiwaniach. W pełnej wersji apki, użytkownicy mogą określić dosłownie każdą cechę, której szukają w drugiej osobie.
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu